افزایش وام مسکن روستایی به ۵۰ میلیون تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:31 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۴۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
رئیس بنیاد مسکن گفت: وام ساخت مسکن روستایی از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تابش در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری بین بانک مهر ایران و بنیاد مسکن که به منظور کمک به ساخت مسکن روستایی برگزار شد؛ از تصویب افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: دولت با پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان موافقت کرده است.

وی افزود: بنیاد مسکن در حال تنظیم متن این مصوبه است و بعد از ابلاغ مصوبه و تعیین سهمیه بانک‌ها از سوی بانک مرکزی این مصوبه اجرایی می‌شود.

تابش درباره ساخت مسکن محرومین گفت: ۵۴ هزار واحد در ۱۴ استان اغاز شده است و در سال گذشته دولت به هر واحد مسکونی ۲۵ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت کرد که این تسهیلات امروز به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

وی گفت: از ۵۴ هزار واحد، کار ساخت ۲۰ هزار واحد به اتمام رسیده است و مابقی در حال ساخت است.

تابش درباره ساخت مسکن ملی نیز گفت: مسکن ملی در شهر‌های زیر ۲۰۰ هزار نفر ساخته می‌شود و سهم بنیاد مسکن ۵۳ هزار واحد است و قرار است با تخصیص زمین به ۱۲۰ هزار واحد افزایش یابد.

وی بیان کرد: از ۵۳ هزار واحد تاکنون ۱۲ هزار واحد طراحی و ساخت ۶ هزار واحد آن اغاز شده است.

تابش افزود: به ۲۰ هزار واحد طرح ملی مسکن تسهیلات اختصاص داده شده است که از طریق بانک مسکن با کارمزد ۱۸ درصد پرداخت می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن درباره این تفاهم نامه گفت: در راستای تکمیل واحد‌های مسکن روستایی و شهری، به افرادی که توان تکمیل واحد‌های خود را ندارد تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن بالغ بر۳۰ میلیارد تومان در بانک قرض الحسنه اعتبار دارد.

تابش بیان کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران ۱۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ۴ درصد و باز پرداخت ۳۶ ماه برای ساخت مسکن به روستاییان پرداخت می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°