ظریف: ناملایمات را به جان می خریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:14 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۵۰۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
ظریف با گلایه از منتقدان برخی از عملکردهای وزارت خارجه تصریح کرد که این وزارتخانه در یک سال آینده نیز روند پیشین را ادامه خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدجواد ظریف عصر دوشنبه در نشست مدیران ارشد وزارت امور خارجه با معاون اول رییس جمهوری ضمن خیر مقدم به وی گفت: مجموعه‌ای از همکاران وزارت امور خارجه امروز در این جلسه حضور دارند، گروهی از مدیران ارشد دستگاه دیپلماسی هستند که به دلیل شرایط کرونایی و حفظ و رعایت پروتکل‌ها به این میزان حضور دارند.

وی یادآورشد: امروز وزارت امور خارجه در صحنه خارجی با کشور‌ها و گروه‌هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کنند. شاید کمتر زمانی برای هیچ کشوری به این میزان فشار از سوی برخی قدرت‌ها به ویژه ایالات متحده و رژیم صهیونیستی دیده نشده و بالندگی و توانمندی‌های ایران است که برای آن‌ها نگرانی ایجاد کرده و موجب صف‌کشی شده است.

رییس دستگاه دیپلماسی با اشاره به حضور روز یکشنبه خود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت امور خارجه در این جنگ دشوار مجبور است مقابل دوستان داخلی به دفاع از خود بپردازد. اگرچه وظیفه خود می‌دانیم از کشور دفاع کنیم. همه همکاران من همه ناملایمات و توهین‌ها را به جان می‌خرند، ولی بعضا مجبور می‌شوند نکاتی که برای دفاع از خود لازم است، ولی برای منافع ملی مناسب نیست، به زبان جاری کنند. این رسم ما بوده و در یک سال آینده هم به این عهد پایبند خواهیم بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°