بستن راه ها؛ راهکار حفظ جنگل ابر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:16 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۵۰۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود علت مسدود کردن راه های فرعی جنگل ابر را حراست از محیط زیست منطقه و جلوگیری از جولان بی حد و حصر گردشگران دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا کشاورزیان در گفتگو با برنامه پیگیری عصر دوشنبه، راه های مسدود شده را غیرضروری دانست و گفت: این راه ها بر اثر تردد خودروهای (آفرود، شاسی بلند، اسپورت) گردشگران و بدون هیچ نظارتی ایجاد شده و مورد استفاده ساکنان محلی نیز قرار نمی گیرد.
 
وی با بیان اینکه مسدود کردن این راه ها با هدف حراست از محیط زیست منطقه صورت گرفته است، افزود: علاوه بر این، یک سال از ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی می‌گذرد و باقی ماندن آن در این فهرست تنها منوط به حفظ اصولی آن است.

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود تعداد این راه ها را غیرقابل شمارش خواند و گفت: برخی از گردشگران به هیچ وجه اصول حفاظت از محیط زیست را رعایت نمی کنند و هرجا که دلشان خواست با خودروهای آفرود می روند.
 
کشاورزیان با بیان اینکه ساکنان محلی بیش از سایرین به فکر حفاظت از طبیعت منطقه اند، گفت: گشت های ما در منطقه حضور دارد و به ویژه در روزهای تعطیل شاهد هجوم گردشگران به منطقه هستیم و صدها خودرو دو دیفرانسیل در محیط زیست جولان می دهند.
 
وی از همکاری سپاه در حراست از محیط زیست منطقه قدردانی کرد و درباره خارج کردن دام ها از منطقه نیز گفت: تنها کسانی که پروانه دارند می توانند به چرای دام های خود اقدام کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°