حمایت علمای بحرین از آیت الله سیستانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۷۵۰۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
علمای بحرین با حمایت از آیت الله سیستانی، اقدام نشریه سعودی در توهین به وی را محکوم کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علمای بحرین در بیانیه‌ای شدیداللحن اهانت گناه آلود فتنه گرانه روزنامه سعودی "الشرق الاوسط" به شخصیت سید علی سیستانی که بزرگترین شخصیت عراقی، برقرارکننده امنیت، تاج حاکمیت و استقلال این کشور است را محکوم کرد.

این علما در بیانیه خود تاکید کردند، سید علی سیستانی و نقش رهبری ایشان در مرجعیت عالی شیعیان جهان قله استوار علم و فضیلت، پاکی و تقوی و تلاش برای وحدت امت اسلامی و منافع آن با تمام طوایف و مذاهب آن است.

این علمای دینی افزودند، آیت‌الله سیستانی از حقوق و آزادی و عزت همه انسان‌ها چه عربی، چه اعجمی، چه سیاه و چه سفید، چه این طایفه و آن طایفه حمایت می‌کند و دلیل این مساله فتوای بزرگ ایشان برای جهاد علیه غده شر داعشی بود که بشریت در جهان را تهدید می‌کند.

این علما اظهار کردند: این فتوا عراق، حاکمیت و وحدت آن را در برابر طرح آمریکایی- صهیونیستی و نیز عزت عراقی‌ها چه اهل سنت، چه شیعه، چه کرد و عرب را حفظ کرده است.

این شخصیت‌های دینی در ادامه بیانیه خود آورده‌اند، پیش بینی می‌شد تیر ناامیدان شکست خورده مفلس و بوق و کرنای آنها، ایشان را نشانه بگیرند، چراکه آن‌ها براساس فتنه و خدمت به دشمنان امت و دشمنان نمادها، رهبران و مراجع عظام زندگی می‌کنند.

علمای بحرینی تاکید کردند، تمام تلاش‌های دشمنان امت و دار و دسته آن‌ها و صداهایشان همواره شکست خورده‌اند به طوریکه عراق و تمام آزادگان هر چه بیشتر وحدت و انسجام پیدا می‌کنند و این اهانت حقارت‌بار که پست بودن صاحبان‌شان را نشان داد تنها به وحدت و همبستگی ملت عراق و امت اسلام افزود و باعث شد آن‌ها بیشتر پشت مرجعیت عالی شیعه و پشت حاکمیت و استقلال امت اسلام و وحدت آن را بگیرند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۵۹°    ۳۰.۹۹°