تحویل زمین برای ساخت ۵۲ هزار واحد مسکن ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:03 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۵۳۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن برای ساخت ۵۲ هزار واحد مسکونی در طرح مسکن ملی، زمین‌های جدیدی را تحویل گرفته و ساخت ۶ هزار واحد مسکونی در استان‌های مختلف را آغاز کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «علیرضا تابش» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: بنیاد مسکن به تازگی و برای ساخت مسکن ملی زمین‌های جدیدی را تحویل گرفته که معادل ۵۲ هزار واحد مسکونی است.

وی گفت: بنیاد مسکن ساخت ۱۳۰ هزار واحد را در طرح مسکن ملی در شهر‌های مختلف بر عهده گرفته که تاکنون معادل ۵۳ هزار واحد مسکونی، زمین به این بنیاد تحویل داده شده است.

به گفته تابش ۱۲ هزار واحد مسکونی در مرحله طراحی قراردارد و ساخت ۶ هزار واحد مسکونی نیز آغاز شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پیشرفت ۲۰ تا ۳۰ درصدی خانه‌های مسکن ملی خبر داد و گفت: برای واحد‌های باقی مانده در حال رایزنی با انبوه‌سازان هستیم و برای بخشی که خود بنیاد ساخت آن‌ها را بر عهده دارد طراحی‌ها در حال تکمیل است. ضمن اینکه امیدواریم تامین اعتبار از سوی بانک‌ها به موقع انجام شود تا مراحل ساخت زودتر انجام شود.
 
 وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح «اقدام ملی تأمین مسکن» را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی کرده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیریت احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از این برنامه را در شهر‌های کشور با اولویت شهر‌های با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر بر عهده دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°