تولید ماسک سه لایه در حد نیاز کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:11 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۵۵۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان تولید ماسک سه لایه در حد نیاز کشور است و هرگز مجوز صادرات نداشته و برای مدتی ماسک N ۹۵ مجوز صادرات داشت که متوقف شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدرضا شانه ساز روز سه شنبه در پنجمین همایش مکمل‌های رژیمی و غذایی در هتل المپیک افزود: فعلا هیچ مجوزی برای صادرات ماسک در کشور نداریم البته مسئولیت تامین و قیمت گذاری ماسک با وزارت صنعت است و در مورد میزان تولید ماسک نیز مسئولان این وزارتخانه پاسخگو هستند.
 
وی درباره تولید داروی رمدسیور و تاثیر آن در درمان کووید۱۹ گفت: این دارو هنوز جزو پروتکل درمان کرونا نیست، اما اگر کمیته علمی ستاد ملی کرونا تایید کند سه تا چهار شرکت داروسازی آماده تولید هستند و امکان تولید مواداولیه آن هم در کشور وجود دارد.
 
شانه ساز در پاسخ به پرسشی درباره تاخیر در تامین ارز دارو گفت: چنین چیزی نیست و بانک مرکزی بر اساس سهمیه ۲.۵ میلیارد دلاری به موقع سهمیه ارز دارو را تامین می‌کند و در شرایط کرونا و مشکلات تحریم که آماج شایعات غیر واقعی هستیم نباید با بیان این مسائل مردم را بیشتر نگران کنیم.
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست وزارت بهداشت حمایت از تولید داخل به خصوص تولید مواد اولیه و واسط دارویی است و این سیاست مورد تایید همه ارکان داروسازی کشور است.
 
وی گفت: تولید مواد واسط قیمت تمام شده دارو را در کشور تا یک پنجم کاهش می‌دهد.
شانه ساز گفت: میزان تولید بسته‌های مکمل‌ها در کشور از ۲۴ میلیون بسته در سال ۹۶ به ۷۵۰ بسته در سال ۹۷ و ۱۰۵ میلیون بسته در سال ۹۸ رسید و امسال به ۱۵۰ میلیون بسته می‌رسد.
وی گفت: میزان واردات این اقلام نیز از ۴۲میلیون بسته در سال ۹۶ به ۲۷ میلیون بسته در سال ۹۷ و ۱۶ میلیون بسته در سال ۹۸ کاهش یافته و امسال به ۱۲ میلیون بسته می‌رسد.
شانه ساز کفت: میزان واردات مکمل‌های ورزشی در کشور نیز از ۱۷۵میلیون دلار در سال ۹۶ به ۱۰۵ میلیون دلار در سال ۹۷و ۷۲ میلیون دلار در سال ۹۸ کاهش یافت و در سه ماه امسال هشت میلیون دلار بوده است.
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست وزارت بهداشت حرکت به سمت تراز مثبت صادرات و واردات دارویی است به همین علت میزان ارز برای واردات مواد اولیه به جای داروی ساخته شده افزایش یافته و از ۲۸ میلیون دلار در سال ۹۶ به ۴۰ میلیون دلار در سال ۹۷و ۸۲ میلیون دلار در سال ۹۸ رسید و امسال به ۱۹۲ میلیون دلار افزایش می‌یابد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°