هشدار به تازه واردان بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:31 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۵۶۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: افراد باید با دقت، مطالعه و استفاده از توانایی مشاوران در بورس، سرمایه گذاری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی، گفت: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی وضعیت بازار بورس مورد بررسی قرار گرفت، زیرا دغدغه‌های برای نمایندگان در رابطه با بورس وجود دارد که باید با مشارکت مجلس و دولت دغدغه‌ها بررسی شود.
وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون اقتصادی در جلسه امروز نظرات خود را بیان کردند، افزود: از آنجایی که بررسی وضعیت بورس موضوع دامنه داری است، مقرر شد کارگروهی مشترکی به منظور رسیدگی به دغدغه نمایندگان تشکیل و با برگزاری جلسات موضوعات پیگیری شود.
 

وزیر اقتصاد با بیان اینکه امیدوارم در جلسات آتی راهکار‌هایی به دست آید که منجر به قوام و استحکام بازار سرمایه شود، اظهار کرد: بازار سرمایه بازاری ریسکی است و افراد باید با دقت، مطالعه و استفاده از توانایی مشاوران در این بازار سرمایه گذاری کنند.
عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه بطور مثال بازاری نیست که تضامین خاصی وجود داشته باشد، ادامه داد: افراد بدانند سرمایه گذاری در بورس با افزایش و کاهش روبه رو است و سرمایه گذاران باید این روند را پذیرا باشند، دولت نیز موظف است زمینه را برای پذیرش سرمایه گذاری در بورس تسهیل کرده و نظارت را افزایش دهد.
آقای دژپسند برای سرمایه گذاری در بورس به مردم توصیه کرد، سرمایه گذاری در بازار سرمایه به دقت بسیاری نیاز دارد و افراد برای سرمایه گذاری باید صورت‌های مالی بنگاه‌ها را بررسی کرده یا از اطلاعات مشاوران استفاده کنند.
وی با بیان اینکه افراد برای سرمایه گذاری در بورس بطور مثال باید بازار آتی، بازار جایگزین و ارزش جایگزینی را بشناسند که ممکن است من نیز تخصص لازم در این زمینه را نداشته باشم، تصریح کرد: برای سرمایه گذاری دربورس باید صورت‌های مالی مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که صورت‌های مالی شرکتی مناسب نبوده و چشم انداز سه سال آینده آن خوب نباشد، سرمایه گذاران با دقت و ملاحظه اقدام به خرید کنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان توصیه کرد: دقت، دقت، دقت در سرمایه گذاری در بورس فراموش نشود.
 
 
برچسب ها: بورس ، هشدار ، مشاوره ، دژپسند
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °