تولید ۱۲ میلیون و ۸۶۰ هزار دستگاه لوازم‌خانگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:43 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۵۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت با اعلام رقم ۱۲ میلیون و ۸۶۰ هزار دستگاه در تولید لوازم‌خانگی، گفت: برای افزایش عرضه و کنترل قیمت این لوازم نیز، راهکارهایی در دست تهیه داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کیوان گردان در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته در تولید لوازم خانگی ۳۰ درصد رشد داشتیم گفت: به دلیل تقاضای مشتریان، ۷ نوع لوازم خانگی قرار است در اولویت تولید داخل قرار بگیرند.

او افزود: اتفاق بزرگی که در لوازم خانگی کشور رخ داده، این است که از سال ۹۷ ورود لوازم خانگی خارجی به داخل ممنوع شد که بخشی از آن‌ها در قالب برند‌های خارجی در داخل تولید می‌شد و در مورد تلویزیون ۸۰ درصد تولیدات این گونه بود، اما با خوداتکایی و تخصص مهندسان ایرانی در تولید این محصول، افزایش تولید تلویزیون را برای نخستین بار در کشور تجربه کردیم.

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت ادامه داد: برای اقشار آسیب پذیر نیز سبد‌هایی از لوازم خانگی پیش بینی کردیم که پس از اجرای برخی مقدمات،  جزئیات آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

به گفته گردان برای ساماندهی مواد اولیه تولید لوازم خانگی و تخصیص ورق به صورت ویژه، راهکار‌هایی تدارک دیده شده که به افزایش عرضه و کنترل قیمت در بورس می‌انجامد و در هفته‌های آتی اجرایی خواهد شد.

همچنین در عرصه لوازم خانگی تدبیر شده تا در رقابت اختصاصی و تامین سهمیه‌های لازم، مواد اولیه به سهولت در اختیار تولید کننده قرار گیرد و تولیدکنندگان به بازار آزاد سوق داده نشوند.
 
حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در ادامه اعلام کرد: با این سرعت به تولید دلخواه نمی‌رسیم.


سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا هم تلفنی اعلام کرد: مردم هم از طریق کد رهگیری می توانند به تشخیص کالای قاچاق کمک کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°