اپیدمی مثل جنگ است، تعارف بردار نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:35 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۶۱۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶
دکتر زالی ویروس کرونا را بسیار مخرب، ناشناخته و خطرناک توصیف کرد و گفت: اپیدمی مثل جنگ است تعارف بردار نیست و طبیعتا همه اقدامات ما برای نجات جان مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران در برنامه تیتر امشب شبکه خبر شرایط تهران را سخت، شکننده و ناپایدار دانست و گفت: تهران طی ۳ هفته اخیر شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند و میزان مراجعات سرپایی و میزان تست‌های مثبت و میزان بستری‌ها در بخش‌های عادی و ویژه همه با افزایش روبروست و به نظر می‌رسد در شرایط جدید مردم و مسئولان با نگرانی‌های زائد الوصفی روبرو خواهند بود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران گفت: ما علاوه بر افزایش کمی مراجعان به بیمارستان‌ها با علائم گسترده‌تر بیماری مواجهیم، تنگی نفس، تب، خستگی مفرط، ضعف، اختلال در وضعیت حرکتی در افراد مسن، علائم گوارشی، اسهال آبکب همراه با تب، کم اشتهایی و بی اشتهایی و از دست دادن بویایی که این‌ها در سه هفته اخیر الگوی حادتری پیدا کرده است.

او با اشاره به این که ویروس کرونا بسیار خطرناک و مرموز و مسری و ناشناخته و مخرب است گفت: افرادی با تنوع سنی بیشتری در بین مراجعین به بیمارستان‌ها هستند بیشترین مراجعین ما بین ۵۰ تا ۵۹ سال هستند در حالی قبل از این ۶۰ سال به بالا بودند و میانگین سنی ۳۰ تا ۳۹ سالگی هم رتبه دوم مراجعین به بیمارستان‌ها را دارد.

زالی گفت: در بسیاری از موارد افراد دارای علائم گمراه کننده هم هستند داریم مواردی که سی تی اسکن نرمال است، اما تست پس سی آر آنها مثبت می‌شود.

این پزشک متخصص با اشاره به افزایش تعداد کسانی که به بستری نیاز دارند درباره علل شرایط به وجود آمده گفت: سفر‌هایی که در خرداد ماه انجام گرفت، بازگشایی‌ها و رعایت نکردن پروتکل‌ها و کاهش حساسیت‌ها می‌تواند از عوامل بازگشت بیماری باشد.

زالی با بیان این که تلاش این است که مداخلات ما و محدودیت‌ها به نحوی باشد که به وضعیت اقتصادی و معیشت مردم آسیبی نرسد گفت: پیشنهاد ما این است که برخی از مداخلات که می‌تواند به مناسبات اقتصادی آسیب نزند برای دو هفته اجرا شود از جمله کاهش سفرها و کاهش حضور کارمندان.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران هدف از بازگشت برخی محدودیت‌ها را دادن فرصت به مدافعان سلامت برای تازه کردن نفس و مدیریت شرایط ذکر کرد و با اشاره به پیشنهاد ستاد تهران برای تعلیق طرح ترافیک و محدودیت‌های دیگر گفت: اگر پیشنهادات در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شود ما و تیم علمی نتایج حاصل از محدودیت ها را ارزیابی خواهیم کرد و متناسب با آن تصمیمات مناسب دیگر اتخاذ خواهدشد.

زالی درخصوص پیشنهاد تعلیق برگزاری‌های برخی آزمون‌ها هم گفت: شرایط تهران برای میزبانی مهمانان آزمون مناسب نیست و پیشنهاد ما این است که به زمان دیگری موکول شوند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران در خصوص میزان ابتلای تهرانی‌ها به کرونا و ایمنی جمعی نیز توضیح داد:
برچسب ها: تیتر امشب ، زالی ، کرونا ، تهران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °