حساسیت ها در مقابله با کرونا نباید کاهش یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:11 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۶۲۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
سردار سلامی:
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: کلید موفقیت کشور در مواجهه منطقی و موفق با شیوع بیماری کرونا این است که درجه حساسیت دستگاه ها، نهاد‌ها و مردم کاهش پیدا نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در نشست قرارگاه بهداشتی - درمانی سپاه که به صورت ویدئو کنفرانس با همه فرماندهان سپاه استانی برگزار شد، افزود: ویروس کرونا سست نشده و همچنان در حال فعالیت است و هر روز جغرافیای جدیدی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ما هم نباید سست شویم.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: براساس تجارب چند ماه گذشته این بیماری فقط از طریق همکاری و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه قابل گذر است و از آنجایی که هنوز درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، نوع رفتار‌های ما در کاهش این بیماری تعیین کننده است.

وی از همه فرماندهان سپاه استانی خواست به ویژه در استان‌هایی که اوضاع شیوع کرونا نامناسب است، با همکاری مناسب با دانشگاه‌های علوم پزشکی همه مساعدت‌های لازم را که در موج اول بیماری به عمل آوردند، مجدد در بخش درمان، غربالگری، ضد عفونی کردن، نقاهتگاه‌ها و حتی در بخش غسل و کفن متوفیان ادامه دهند.

وی گفت: وظیفه ما این است که براساس دستور، ولی امرمان با همه امکانات و توان در این مسئله حضور داشته باشیم.

سرلشکر سلامی گفت: تولید و توزیع ماسک برای مردم و پاسداران همچنان در دستور کار باشد و کمک‌های مومنانه مجدد شروع شود.

فرمانده کل سپاه گفت: در جلسه‌ای که یکشنبه آینده با مسئولان دستگاه‌های حمایتی و انقلابی خواهیم داشت، موج دیگری از کمک‌ها را برنامه ریزی خواهیم کرد و آن‌هایی که به سبب بیماری کرونا دچار مشکلات معیشتی شده اند، مساعدت می‌شوند.

در این ارتباط ویدئو کنفرانسی فرماندهان سپاه استانی از آمادگی‌های خود برای مقابله با بیماری کرونا به ویژه در ایام همه گیری مجدد آن سخن گفتند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین هم در این ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: قرارگاه زیستی سازمان بسیج دوباره تشکیل شده است و طرح‌های همه جانبه بیشتری را اجرا خواهیم کرد.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی افزود: در بحث تولید ماسک مکانیزه و بهداشتی تحت نظارت سازمان غذا و دارو فعالیت مان ادامه دارد که روزانه حدود ۵ میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود، این تولیدات جدای آن دو مرکزی است که در غرب استان تهران ماسک تولید می‌کنند.

وی گفت: هماهنگی‌هایی با استان‌ها برای آغاز مرحله دوم کمک‌های مومنانه صورت گرفته است که براساس آن در دهه اول محرم انجام می‌شود و مرحله سوم کمک‌های مومنانه هم از اربعین آغاز خواهد شد و تلاش ما این است که در هماهنگی با نهاد‌ها بخش قابل توجهی از نیازمندان را در کشور پوشش دهیم.
 
 
 
فرماندهان سپاه استانی و بسیج از همه ظرفیت‌های درمانی خود بهره می‌گیرند

فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه نشست قرارگاه بهداشتی درمانی و زیست دفاعی سپاه که به صورت ویدئوکنفرانس با فرماندهان سپاه استانی برگزار شد، هم گفت: از فرماندهان سپاه استانی و بسیج خواستیم از همه ظرفیت‌های درمانی خود در همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مواجهه با بیماری کرونا استفاده کنند.

سردار سرلشکر پاسدار سلامی افزود: با اوج گیری مجدد بیماری کرونا در بخش‌های دیگری از کشورمان متوجه این واقعیت شدیم که باید درجه حساسیت مان را در مواجهه با این پدیده مثل موج اول افزایش دهیم و برای این که این کار اتفاق بیفتد، دوباره قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) را بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب شکل گرفته بود فعال کردیم.

وی گفت: در جلسه امروز که به صورت گفتگوی تصویری با فرماندهان سپاه استانی برگزار شد، خواستیم امکانات، تلاش‌ها و انگیزه‌هایی که وجود داشت ارتقا پیدا کند و از همه فرماندهان خواستیم که در همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از همه ظرفیت‌های درمانی و دیگر استعداد‌های خود در مواجهه با این بیماری استفاده کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: بیمارستان‌های ما کاملا در خدمت این بیماران هستند و بیمارستان‌های سیار را دوباره آماده کردیم که در بخش‌هایی که بیماری از سطح ظرفیت بیمارستان‌های ثابت فراتر برود، بیمارستان‌های سیار گسترش پیدا کند.

سردار سلامی به آمادگی بسیج هم در توسعه غربالگری‌ها تاکید کرد و گفت: از دیگر تاکیدات ما تولید اقلام بهداشتی به خصوص ماسک بود که باید همه ظرفیت‌های این بخش در تولید و توزیع ماسک فعال شود.

وی گفت: بیمارستان بقیه الله دوباره ظرفیت‌های جدیدی را ایجاد کرد و اکنون به دنبال فعال کردن بخش‌های دیگری برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی است و به بیماران غیرکرونایی هم خدمات می‌دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: همه تلاش مان را به کار خواهیم بست تا پیامد‌های ناشی از این مساله مدیریت و مهار شود و کمک‌های مومنانه و اهدا بسته‌های معیشتی به نیازمندان را مجدد از سر می‌گیریم تا با همکاری سازمان‌های حمایتی و انقلابی به آسیب دیدگان ناشی از کرونا کمک شود.

سردار سلامی گفت: تصمیم‌های ما در امتداد تصمیم‌های گذشته است و با توجه به تجارب خوب و قابل قبولی که در چند ماه گذشته داشتیم، تلاش می‌کنیم بر شانه‌های این تجارب تکیه کنیم.

وی افزود: راه‌های مقابله و مواجهه با این مسئله را بهتر از گذشته آموخته ایم هرچند این پدیده هنوز در ابعاد مختلفی ناشناخته است، اما به هر شکل شناخته‌های ما هم از آن بیشتر شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: روش‌های موفق قبل را ادامه خواهیم داد و آنچه اهمیت دارد این است که حساسیت هایمان را در همان درجه نگه داریم و مردم هم باید این واقعیت را بپذیرند که عامل اصلی کنترل بیماری خود مردم هستند یعنی اگر خود مردم دستورالعمل‌ها، توصیه‌ها و قواعد موجود در ارتباطات اجتماعی و زندگی شخصی را مراعات کنند این مساله مهار خواهد شد.

وی گفت: ما از خود مردم استمداد می‌طلبیم که برای حفظ سلامت خودشان توصیه‌ها را به نحو احسن انجام دهند تا خانواده‌ها دچار گرفتاری نشوند.

سردار سلامی افزود: بسیج هم فعالیت‌های خود را در قالب بسیج جامعه پزشکی ادامه خواهد داد و به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کمک می‌کند و کمک‌های مومنانه به مردم و توزیع بسته‌های بهداشتی و تولید آن را در دستور کار دارد و امروز هم تاکید شد دامنه این فعالیت‌ها گسترش پیدا کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°