افزایش۶برابری بستری های کرونایی در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:02 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۶۶۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
دکتر طبرسی فوق تخصص بیماری‌های عفونی و معاون بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به افزایش ۶ برابری بستری‌های بیماری کرونا در تهران (از ۱۰۰ نفر در اردیبهشت به ۶۶۰ نفر در روز‌های اخیر) گفت: به دلیل کمبود پرستار هم اکنون دو بخش این بیمارستان تعطیل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر طبرسی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما افزود: همچنان رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مورد تاکید است و شهروندان به ویژه در فضا‌های بسته شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی افزود: ویروس کرونا در هوای آزاد باقی نمی‌ماند، اما در فضا‌های بسته ممکن است باقی بماند بنابراین باید ماسک بزنیم که در جلوگیری از ابتلا به این بیماری بسیار موثر است.
دکتر طبرسی در مورد ابتلای کودکان به ویروس کرونا هم گفت: اصولا کودکان خیلی کمتر به این بیماری دچار می‌شوند مگر اینکه برخی از کودکان بیماری‌های زمینه‌ای داشته باشند.
وی درباره اینکه آیا ویروس کرونا در سطوح می‌ماند یا نه گفت: ماندگاری زیادی ندارد و همچنان استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی توصیه می‌شود.
معاون بیمارستان مسیح دانشوری افزود: ۵۷ تا ۶۰ نفر از کادر درمانی ما با بیماری کرونا درگیر هستند و بخشی از بیمارستان به خاطر کمبود پرستار تعطیل است، چون پرستاران مریض شدند و رفتند. این قشر واقعا ایثارگری می‌کنند. br/ وی افزود: مرگ و میر بیماران کرونایی در این بیمارستان خیلی کم است، اما متاسفانه دیروز دکتر نادری - اورولوژیست و جراح کلیه و از جراحان بسیار توانمند را از دست دادیم.
طبرسی درباره تاثیر دود سیگار هم گفت: دود سیگار می‌تواند در انتقال ویروس کرونا موثر باشد.
وی درباره ساخت واکسن هم گفت: مطالعاتی در جهان و همچنین در ایران با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در حال انجام است، اما معلوم نیست کی نتایج آن مشخص و به تولید انبوه می‌رسد و ما حتما پاییز و زمستان را با کرونا باید سپری کنیم. شاید سال اینده دارو و واکسن بیماری کرونا تولید شود.
طبرسی درباره اینکه آیا کشور‌های دیگر در صورت ساخت واکسن کرونا آن را به ایران هم خواهند داد؟ گفت: این بیماری، چون فراگیری جهانی دارد، سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده است هر شرکتی که واکسن بیماری کرونا را تولید کند باید در اختیار همه کشور‌ها قرار دهد و اگر یک کشوری این واکسن را نداشته باشد نمی‌توان به ریشه کنی جهانی بیماری کرونا امیدوار بود، چون این ویروس در همه جای دنیا حضور دارد.
وی در خصوص اینکه آیا در بیمارستان مسیح دانشوری برخی بیماران را برای تهیه دارو و آمپول‌های ۱۷ یا ۱۸ میلیون تومانی به بیرون می‌فرستند؟ گفت: اینطور نیست، چون بیماری کرونا هنوز دارویی ندارد که بخواهیم بیماران آن را از بیرون تهیه کنند.
برچسب ها: کرونا ، تهران ، طبرسی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°