تظاهرات مردم لبنان مقابل سفارت آمریکا در بیروت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:53 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۶۸۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
مردم لبنان با برگزاری تظاهراتی در مقابل سفارت واشنگتن در بیروت، دخالت‌های آمریکا و سفیرش در امور کشورشان را محکوم کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  این تظاهرات حامل پیامی در همبستگی با محور ارتش و ملت و مقاومت است. همچنین این تظاهرات برای اعلام مخالفت با دخالت‌های آمریکا در امور لبنان است.

وی افزود: تعداد بسیار زیادی از مردم لبنان در حال پیوستن به این تظاهرات هستند.

خبرنگار صدا و سیما گزارش کرد: تظاهرکنندگان پرچم مقاومت و دیگر احزاب را به دست گرفته اند. نیرو‌های امنیتی تلاش می‌کنند تا تظاهرکنندگان را از درب اصلی سفارت آمریکا دور کنند. تظاهرکنندگان سیم خاردار‌های اطراف سفارت را کنار زدند. نیرو‌های امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان و دور کردن آن‌ها از اطراف سفارت از گاز اشک آور استفاده می‌کنند.

به گزارش العالم، نیرو‌های ضد شورش به تظاهرکنندگان نزدیک می‌شوند و از آن‌ها می‌خواهند که از مقابل سفارت دور شوند. تظاهرکنندگان تاکید می‌کنند که سفارت آمریکا به محلی برای فتنه انگیزی میان لبنانی‌ها و تحریک لبنانی‌ها علیه نظام تبدیل شده است.

احمد علون رییس حزب الوفا در گفتگو با خبرنگار العالم گفت: سفارت آمریکا از گروه تروریستی داعش برای هدف گرفتن خاورمیانه حمایت کرد. اینک این تظاهرات حامل پیامی برای سفیر آمریکا در بیروت است. ما از او می‌خواهیم تا در امور لبنان دخالت نکند. آمریکا مسئول مشکلات مردم لبنان است.

یکی از رهبران جنبش ناصری‌های مستقل در بیروت نیز اظهار داشت که پیام ما بسیار روشن است. آمریکایی‌ها هیچ گاه در کشوری دخالت نکردند مگر آنکه به آن کشور ضرر و زیان وارد ساختند؛ آن‌ها اینک لبنان را با قانون سزار تحت محاصره درآورده اند.

یک فعال لبنانی در گفتگو با خبرنگار العالم تاکید کرد: من برای اعلام موضع خود در حمایت از سلاح مقاومت در این تظاهرات شرکت کردم. قانون سزار شکست خواهد خورد و سلاح مقاومت باقی می‌ماند.

یک شهروند لبنانی نیز گفت: همانطور که امریکا و "اسراییل" در جنگ تموز شکست خوردند، قانون سزار نیز تحت فشار مقاومت ملت لبنان شکست خواهد خورد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات از دولت آمریکا خواستند به سیاست ظالمانه خود در محاصره و گرسنه نگه داشتن ملت‌ها پایان دهد.

شرکت کنندگان در تظاهرات از دولت لبنان خواستند رویکرد تجارت با شرق و توقف تعامل با دلار را برای قطع وابستگی به آمریکا و ناکام گذاشتن سیاست‌های خصمانه این کشور در پیش بگیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°