بارندگی و احتمال سیل در ۷ استان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:10 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۶۸۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
سازمان هواشناسی در هشدار سطح زرد از فعالیت سامانه بارشی طی سه روز آینده در۷ استان کشور خبر داد که منجر به بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، فعالیت این سامانه از امروز جمعه‌آغاز می‌شود که در پی آن رگبار باران رعد و برق و وزش باد شدید موقت استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان و شمال غرب خراسان شمالی را در برمی‌گیرد.

برای روز شنبه هم در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان و شمال خراسان شمالی، گلستان این وضعیت تکرار خواهد شد.

روز یکشنبه این پدیده آب و هوایی استان‌های اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات و دامنه‌های مازندران و گلستان را در می‌گیرد و اواخر وقت یکشنبه ۲۲ تیرماه از کشور خارج می‌شود.

سازمان هواشناسی در خصوص احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه هشدار داده و تاکید کرده از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جلوگیری شود.

همچنین این سازمان در اخطار دوم از وزش باد شدید و خیزش موقت گردوخاک بویژه در ساعت بعدازظهر و اوایل امشب درخراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، سمنان، اصفهان، قم و مرکزی و پایان ان در روز دوشنبه خبر داده است. اثر این مخاطره کاهش دید افقی و کیفیت هوا اعلام شده است.

سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت کلی آب و هوای ۲۴ ساعت آینده از رگبار باران و وزش باد در شمال غرب کشور، رگبار پراکنده در سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و پیش بینی وزش باد‌های شدید از امروز تا یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور خبر داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°