انتقاد از حمایت نکردن از مربیان و باشگاه داران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:08 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۶۸۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
مربیان ورزشی و باشگاهداران با انتقاد از عجله در تعطیل کردن باشگاه های ورزشی، خواهان تحقق وعده های مسئولان در جبران خسارت های ناشی از کرونا و تعطیلی های باشگاه ها و مراکز ورزشی و پرداخت یمه بیکاری آنها شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 فزون خواه مربی ورزش در گفتگو با نبض ورزش گفت: در ورزشگاه‌ها و باشگاه‌ها تمام پروتکل‌های ورزشی رعایت می‌شود و ما در وضعیت جنگ هستیم، اما با تعطیل کردن اماکن ورزشی نمی‌توانیم شرایط را تغییر دهیم و کرونا را شکست دهیم، معاش باشگاهداران در خطر جدی افتاده مسئولی که حقوق دولتی می‌گیرد نمی‌داند در بخش خصوصی چه می‌گذرد.

این مربی ورزشی با انتقاد از این که اماکن ورزشی تعطیل می‌شود، اما از سوی دیگر همایش‌ها و نمایشگاه‌هایی برگزار می‌شود که اصلا ضرورتی ندارند گفت: ورزشی‌ها باید دغدغه‌های ورزشکاران و باشگاهداران را به مسئولان منتقل کنند و باید تصمیم ساز باشند.

کاوه صدقی دیگر مربی ورزشی هم با تاکید بر رعایت دقیق پروتکل‌های ورزشی و فاصله گذاری اجتماعی در باشگاه‌ها گفت: در حق جامعه ورزش یک مقدار ظلم شده، در شرایط ایجاد شده جامعه ورزش نقش بسیار اندکی دارد، اما اولین جایی که باید تعطیل شود اماکن ورزشی است و این درست به نظر نمی‌رسد با تعطیل کردن اماکن ورزشی نمی‌توان بیماری را کنترل کرد و مردم باید دورهمی‌های غیر ضروری و سفرهایشان را تعطیل کنند و فاصله گذاری اجتماعی را در جا‌های دیگر از جمله در اتوبوس و مترو رعایت کنند.

او از این که هیچ گونه حمایت اقتصادی از مربیان و باشگاه‌های آسیب دیده نشده گفت: حتی آن ۳۰ درصدی که بیمه هستند و حق بیمه شان را ۱۰ سال و ۲۰ سال پرداخت کرده اند فقط یک میلیون تومان فروردین ماه گرفته و این حمایت مناسبی نیست از ورزشی ها، حالا آن‌هایی که بیمه نبوده اند بماند.

فرهاد مرادی دبیر ستاد مبارزه با کرونا در ورزش نیز با تایید سخنان مربیان گفت: صحبت‌های دوستان درست است منتها آسیب اقتصادی متوجه همه بخش‌های جامعه شده است و همه ما تابع دستورات و تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

او افزود: با توجه به بازگشت بیماری تصمیم بر این شده که راهکار‌هایی پیدا کنیم که ضمن به گردش در آوردن چرخ ورزش سلامت ورزشکاران را هم حفظ کنیم.

مرادی با بیان این که تا آنجا که من اطلاع دارم بحث پرداخت بیمه بیکاری به ورزشکاران در سطح معاونین ورزشی وزارت خانه به جد پیگیری می‌شود گفت: اگر همه مسئولیت اجتماعی شان را درست انجام دهند مشکلات حل خواهد شد و ۹۰ درصد بحث نظارت بر اجرای پروتکل‌ها بر عهده خود مردم است که اگر به این امر اهتمام کنند قطعا مشکلات حل خواهد شد.

گل محمدی رئیس اداره ورزش استان تهران هم با اشاره به تعطیلی ۱۰ روزه ورزشگاه‌های شهرداری تهران از این که مسئولان به وعده حمایت‌های مالی از ورزشکاران و باشگاهداران عمل نکرده اند انتقاد کرد و گفت این موضوع باعث نگرانی است و امیدوارم بتوانند هر چه زودتر جبران کنند.
برچسب ها: نبض ورزش ، کرونا ، باشگاه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°