در امریکا؛ سیاه پوست یعنی مجرم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:57 - چهارشنبه 06 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۷۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
فعال ضدنژادپرستی در امریکا معتقد است که روند آموزش پلیس این کشور به گونه ای است که یک فرد، به صرف سیاه پوست بودن مجرم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 گلوریا لاریوا، فعال ضدنژادپرستی در امریکا با بیان اینکه برده داری در دوران پیش از جنگ داخلی امریکا، حتی برای شمالی ها نیز سودآور بوده است، گفت: باوجود پیروزی نیروهای شمال بر جنوبی های طرفدار برده داری، استثمار سیاه پوستان در کل امریکا ادامه یافته و تاکنون نیز ادامه دارد.

وی افزود: به قتل هایی که پلیس انجام می دهد نگاه کنید، خواهید دید که کمتر از یک درصد از پلیس های قاتل محکوم می شوند.

این فعال ضدنژادپرستی با اشاره به ماجرای قتل یک زن سیاه پوست که پیش از ماجرای جرج فلوید رخ داده بود، گفت: این زن یک پرستار فوریت های پزشکی بوده و پلیس فقط با یک ظن، بدون در زدن به خانه او حمله می کند و دوستش که در خانه او بوده، با این تصور که مهاجمان افراد خلافکار هستند به سراغ اسلحه می رود تا از خود دفاع کند اما پلیس به محض دیدن سلاح در دست او، شلیک کرد و یک بیگناه را کشت.

لاریوا افزود: این امر نشان می دهد که سیاه پوست بودن به خودی خود از دید پلیس جرم است و اگر سلاح هم داشته باشد، سزاوار کشته شدن است.

وی گفت: قبل از قتل جرج فلوید هم اعتراض هایی وجود داشت، اما اکنون گسترده تر شده و با این وجود بازهم می بینیم که دولت فقط به فکر حراست از دارایی شرکت های بزرگ و ثروتمند است.

این فعال مدنی افزود: فصل گذشته پلیس بیش از هزار قتل مرتکب شده و کشتن جرج فلوید فقط یک مورد از آنها بوده است.

لاریوا تصریح کرد که پلیس امریکا به سیاهان فقط به قصد کشتن شلیک می کند و به فکر زخمی کردن نیست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°