ابلاغ مصوبه افزایش تسهیلات نوسازی مسکن روستایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:19 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۷۱۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه افزایش تسهیلات اعطایی نوسازی مسکن روستایی را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، اسحاق جهانگیری روز شنبه مصوبه مربوط به افزایش سقف تسهیلات اعطایی برای نوسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی روستایی را ابلاغ کرد.

هیئت وزیران در جلسه مورخ یازدهم تیر ۱۳۹۹ و در راستای تأمین منابع مالی مورد نیاز برای بهسازی فضا‌های سکونتی و نوسازی مسکن روستایی، سقف فردی تسهیلات اعطایی برای نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد را مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۹ تعیین کرد.

هیئت وزیران همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف کرد نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه آن‌ها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و شهر‌های زیر (۰۰۰ ر۲۵) نفر با ضمانت سفته زنجیره‌ای در سال ۱۳۹۹ اقدام کند.

سود سهم متقاضی برای این تسهیلات (۵) درصد است و سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات موضوع این تصویب­نامه را تضمین و تعهد می‌کند که هزینه­‌های یاد شده را پس از اعلام بانک مرکزی از محل منابع مصوب مربوط در قانون بودجه سنواتی به بانک‌های عامل پرداخت کند.. این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالباتشان نیست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°