افتتاح همزمان ۲۱۰۰ طرح مسکن مددجویان بهزیستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:10 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۷۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
۲۱۰۰ طرح مسکن مددجویان سازمان بهزیستی به طور همزمان در ۲۹ استان به صرت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس و به مناسبت هفته بهزیستی (۲۱ تا ۲۵ تیر ماه) برگزار شد، گفت: از این تعداد ۴۶۶ واحد مسکونی به خانوار‌های دارای حداقل دو معلول و به بالا و ۱۶۲۴ واحد مسکونی به سایر خانوار‌های تحت پوشش مانند زنان سرپرست خانوار واگذار می‌شود.

وحید قبادی دانا افزود: با همکاری وزارت راه شهرسازی، بسیج سازندگی سپاه، وزارت رفاه، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی بنیاد مسکن تسهیلات ویژه‌ای برای مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شد و ۳۰ تا ۳۴۰ میلیون تومان به عنوان بلاعوض بسته به شرایط پیشرفت واحد به مددجویان اعطا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت واحد‌های مسکونی خانوار‌های دارای دو معلول به بالا، ۳۵۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده و امیدواریم تا پایان سال شاهد اتمام تعهدات ساخت این واحد‌ها باشیم. اولویت در واگذاری این واحد‌های مسکونی به خانوار‌های دارای دو معلول به بالا و زنان سرپرست خانوار است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای تامین اجاره بها و ودیعه بهزیستی سه هزار میلیارد تومان نیاز داشتیم که با مشارکت بنیاد مستضعفان، ۳۰ میلیارد تومان برای اجاره بها و ۷۵ میلیارد تسهیلات کم‌بهره برای ودیعه مسکن در شهر‌ها و روستا‌ها جهت مددجویان درنظر گرفته شد که ظرف مدت پنج سال می‌توانند بازپرداخت داشته باشند.

قبادی دانا تصریح کرد: همچنین در طرح مشترک صندوق توسعه ملی و بنیاد مسکن، قرارداد اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی برای ایتام آغاز شده است.
   
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°