۱۷۳ داوطلب کنکور دکتری کرونا دارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۷۷۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: که ۱۷۳ داوطلب کنکور دکتری ۹۹ فرم خوداظهاری ابتلا به کرونا را ارسال کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 فاطمه زرین آمیزی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: مهلت خوداظهاری داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا روز گذشته به پایان رسید.

وی افزود: در این مدت ۱۷۳ داوطلب فرم خوداظهاری را تکمیل و ارسال کرده اند که از این تعداد ۱۶۸ نفر در قرنطینه خانگی و پنج نفر در بیمارستان بستری هستند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد زیادی از داوطلبان در سه ماهه اول سال کرونا گرفتند که تا الان بهبود یافته اند.

وی درباره فرایند‌های بعدی برای نحوه کنکور دادن این افراد، اظهار داشت: البته از تعداد این داوطلبان کاسته می‌شود؛ چون داوطلبانی که در ماه‌های گذشته هم کرونا گرفته بودند، خود اظهاری کرده اند.

زرین آمیزی خاطرنشان کرد: شرایط این افراد بررسی و در نهایت افراد بیمار برای شرکت در کنکور شناسایی می‌شوند تا تمهیدات لازم برای آن‌ها هم در نظر گرفته شود.

برنامه زمان بندی کنکور دکتری ۹۹ روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه با رقابت ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ تعیین شده است و ظهر امروز تکلیف زمان قطعی برگزاری این آزمون در نشست رییس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص می‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور در روز‌های گذشته با انتشار انواع دستورالعمل ها، پروتکل‌های بهداشتی سخت گیرانه برای برگزاری سالم این آزمون در اختیار داوطلبان قرار داده است. همچنین مدارس، دانشگاه‌های دولتی، آزاد و پیام نور حوزه‌های برگزاری این کنکور تعیین شده اند و به گفته سخنگوی سازمان سنجش، کارشناسان بهداشت علاوه بر تیم پزشکی و اورژانسی در حوزه‌ها حضور دارند.
 
فاطمه زرین آمیزی همچنین گفت: در جلسه شب گذشته وزیر بهداشت با معاونان سازمان سنجش آموزش کشور مقرر شد، سعید نمکی ظهر امروز با رئیس جمهوری جلسه‌ای در این زمینه برگزار کند.

وی افزود: در این جلسه تکلیف زمان برگزاری آزمون‌های سال ۹۹ مشخص می‌شود.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، این سازمان در هر شرایطی تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است.

توضیحات معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمون‌ها

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: درحال حاضر نظرات کارشناسی، رصد نظرات داوطلبان، توجه به سلامت مردم و در نهایت بحث‌های فنی به صورت مبسوط درحال انجام است و به زودی تصمیم نهایی در مورد برگزاری کنکور و سایر آزمون‌ها اعلام خواهد شد.

علی اکبر حقدوست اظهار داشت: کنکور و امتحانات کشوری موضوعی چند وجهی است که باید تمامی زوایای آن به دقت ارزیابی شود و به سادگی نمی‌توان در این مورد تصمیم گیری کرد.
وی ادامه داد: موضوع سلامت داوطلبان و مجریان برگزاری آزمون بسیار مهم است و باید حتما به دقت مد نظر باشد. در عین حال آرامش جامعه و توجه به مطالبات عموم مردم نیز در کنار بحث‌های تکنیکال اهمیت دارد.
حقدوست بیان داشت: براساس بحث‌های گسترده و سناریو‌های مختلف قابل تصور، لازم است با تفاهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان سنجش کشور تصمیم گیری نهایی در ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود و قطعا به محض نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد تا مردم عزیز و داوطلبان در کوتاه‌ترین زمان ممکن در جریان موضوع قرار گیرند.
وی تاکید کرد: صحبت‌هایی که تاکنون انجام شده بیشتر بحث‌های فنی و تحلیل‌های فردی است و جمع بندی نهایی براساس پیشنهاد‌های کارشناسی توسط سخنگویان رسمی اعلام خواهد شد.

عصر روز گذشته سعید نمکی با علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم و ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور جلسه‌ای برگزار کردند تا درباره زمان برگزاری آزمون‌ها به نتیجه گیری برسند. اما پیگیری‌های خبرنگار ایرنا حاکی از بی نتیجه ماندن جلسه دارد.

چهار روز دیگر تاریخ برگزاری کنکور دکتری ۹۹ است که شاید این تاریخ با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا به تعویق بیفتد یا با تدابیر این ستاد کنکور در امنیت بیشتری برگزار شود.

برنامه زمان بندی کنکور کارشناسی ارشد دوم و سوم مرداد و آزمون سراسری کارشناسی نیز روز‌های ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °