ضرورت اجرای سنجش نوآموزان در روزهای کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:40 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۷۷۷۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور: سنجش سلامت نوآموزان برای بهبود کیفیت آموزش و کنترل عوامل افت تحصیلی انجام می شود اما اگر سلامت دانش آموزان در خطر باشد بازهم ممکن است به تعویق بیفتد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور گفت: با توجه به شیوع کرونا سنجس سلامت نواموزان یکماه به تعویق افتاد. 

او افزود: سنجش سلامت نوآموزان براساس مصوبه هیئت دولت، اساس نامه آموزش و پرورش و قانون برنامه پنج ساله برای بهبود کیفیت آموزش و کنترل عوامل افت تحصیلی انجام می شود.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور در ادامه گفت: برای انجام و عدم انجام سنجش به ستاد کرونای استان ها واگذار شده و تمهیدات لازم در استان ها اندیشیده می شود اما اگر لازم باشد و سلامت نواموزان در خطر باشد با تعویق انجام می شود. 

او افزود: با مجوز ستاد کرونا سنجش انجام می شود و پروتکل های لازم رعایت شده است، 200 پایگاه افزوده شده است و برای رعایت موارد بهداشتی در روز فقط 20 نفر پذیرش می شود و فقط یکی از والدین می تواند حضور داشته باشد، زمان سنجش از 15 دقیقه به 30 دقیقه افزایش یافته است، تمام پایگاه ها ضدعفونی شده است و استفاده از دستکش و ماسک برای افراد پایگاه ضروری است و ضد عفونی کردن دانش آموزان نیز انجام می شود. 

سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور درباره علت ازدحام در برخی پایگاه ها گفت: ازدحام بعلت رعایت نکردن نوبت دهی بوده است. گزارشی درباره ازدحام پایگاه های سنجش تاکنون نداشته ایم اما ازدحام می تواند بعلت رعایت نکردن موارد از سوی والدین باشد. 

او درباره وقت گیری والدین گفت: والدین با مراجعه به مدارس می توانند نسبت به نوبت دهی روز سنجش نوآموز خود اقدام کنند همچنین می توانند از طریق سایت سنجش نوآموزان نوبت دهی را انجام دهند.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور گفت: تاکنون 250 هزار نفر نوبت دهی شده اند و 13 هزار نفر نیز در طرح سنجش شرکت کرده اند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°