بهره برداری از ۳ پروژه آب و فاضلاب در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:58 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۸۰۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
عملیات اجرایی ۲ طرح آب و فاضلاب در استان تهران امروز دوشنبه، آغاز و یک طرح هم بهره برداری می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عملیات اجرایی و بهره‌برداری سه پروژه آب و فاضلاب استان تهران، امروز دوشنبه و در هفته یازدهم پویش هر هفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو آغاز می‌شود.

این پروژه‌ها شامل بهره‌برداری از خط انتقال آبرسانی از سد ماملو به شهر پیشوا و آغاز عملیات اجرایی فاز‌های ۷ و ۸ تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران و مخزن ذخیره بتنی ۲۰ هزار متر مکعبی محمودآباد در مجموع با سرمایه‌گذاری ۶۸۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی است.

بهره‌برداری از خط انتقال آبرسانی از سد ماملو به شهر پیشوا با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومان برای ۱۰۰ نفر به طور مستقیم و ۲۵۰ نفر دیگر به طور غیرمستقیم فرصت اشتغال فراهم کرده است.

این پروژه شامل ۸.۵ کیلومتر خط انتقال آب به قطر ۶۰۰ میلی‌متر و جنس چدن داکتیل است که با اهداف افزایش منابع تولید و افزایش رضایت مشترکان از طریق بهبود کمی و کیفی آب شرب آماده بهره‌برداری است.

عملیات اجرایی دو پروژه فاز‌های ۷ و ۸ تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران و مخزن ذخیره بتنی ۲۰ هزار متر مکعبی محمودآباد نیز با اعتبار مجموع ۶۵۶ میلیارد تومان، امسال آغاز و به ترتیب در سال‌های ۱۴۰۳ و ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید. بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای ۴۶۰ نفر به‌طور مستقیم و برای ۲۹۰۰ نفر دیگر به‌طور غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد می‌کند.

در پروژه فاز‌های ۷ و ۸ تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران که بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب این استان محسوب می‌شود، دو واحد تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت ۲۳۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز احداث می‌شود که شامل عملیات لجن فعال پیشرفته با قابلیت حذف نیتروژه و فسفر، آخرین بخش تکمیل کننده تصفیه‌خانه جنوب تهران است.

این تصفیه‌خانه با جمعیت تحت پوشش یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با هدف ارتقای سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، استفاده از پساب تولیدی جهت مصارف کشاورزی و تغذیه مصنوعی آبخوان اجرا می‌شود.

مخزن ذخیره بتنی ۲۰ هزار متر مکعبی محمودآباد هم که شامل یک مخزن ذخیره مدفون بتنی آب شرب است، با هدف افزایش رضایت مشترکان از طریق بهبود فشار شبکه توزیع آب، مدیریت فشار شبکه توزیع و کاهش حوادث و اتفاقات شبکه اجرا خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°