بدهکاران ارزی فقط تا پایان شهریور مهلت دارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:31 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۸۱۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق مهلت تعیین شده در آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، بدهکاران حساب ذخیره ارزی تا پایان شهریور امسال فرصت دارند اقساط سررسید شده خود را یکجا پرداخت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» افزود: آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف تسهیل بازپرداخت تسهیلات ارزی واحد‌های تولیدی اصلاح شد.

به گفته این مقام مسئول، آیین نامه یاد شده در پایان سال گذشته و با توجه به شرایط اقتصادی کشور و با دریافت نظرات بخش‌های مختلف به ویژه تشکل‌های بخش خصوصی در مورد چالش‌ها و مشکلات بازپرداخت تسهیلات ارزی، اصلاح و تصویب شد.

وی گفت: طبق مهلت تعیین شده در آیین نامه، بدهکاران فقط تا پایان شهریور امسال فرصت دارند اقساط سررسید شده خود را به صورت یکجا پرداخت کرده یا در صورت ممکن نبودن پرداخت اقساط سررسید شده به صورت یکجا، با درخواست از بانک عامل نسبت به تقسیط بدهی حداکثر تا چهار سال در اقساط ۶ ماهه اقدام کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه کرد: واحد‌های تولیدی بدهکار در فرصت باقی مانده برای بهره مندی از مفاد مصوبه اخیر به سرعت اقدام کرده و مشکل چند ساله بازپرداخت تسهیلات ارزی خود را رفع کنند.

به گفته زرندی، مهلت‌های مقرر در این آیین نامه تمدید نخواهد شد و بدهکارانی که تا پایان شهریور ماه برای استفاده از مزایای این آیین نامه مراجعه نکنند، موظفند بدهی خود را یا به صورت ارزی طبق قرارداد با بانک عامل پرداخت کرده یا با ارایه درخواست به بانک عامل مانده بدهی ارزی خود را که شامل اقساط سررسیده شده و آتی، اصل، سود و وجه التزام تاخیر تادیه دین است را با نرخ بازار ثانویه ارز اعلامی بانک مرکزی تبدیل به ریال کرده و طی چهار سال با اقساط ۶ ماهه و با نرخ سود ۱۸ درصد تسویه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این بخش نیز بدهی تبدیل شده به ریال تا زمان تسویه مشمول نرخ سود ۱۸ درصد است و نپرداختن اقساط در موعد مقرر مشمول وجه التزام تاخیر تادیه دین شامل نرخ سود ۱۸ درصد به علاوه جرایم موضوع آیین نامه اجرایی وصول مطالبات غیر جاری موسسات اعتباری (ریالی و ارزی) خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°