زمان برگزاری آزمون دکتری اطلاع رسانی خواهد شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:55 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۸۱۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی(phd) و آزمون کارشناسی ارشد اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از هفته پیش با تشکیل جلسات مکرر با مسئولان وزارت بهداشت درباره برگزاری آزمون دوره دکتری و کارشناسی ارشد در نهایت زمان برگزاری این آزمون‌ها به تعویق افتاد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: زمان دقیق برگزاری آزمون‌های دوره دکتری و کارشناسی ارشد بر اساس تصمیمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.

زرین آمیزی گفت: آزمون دوره دکتری تخصصی ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ نفر داوطلب دارد که از این تعداد ۷۸ هزار و ۹۲۳ نفر زن و ۱۰۰ هزار و ۷۸۱ نفر مرد هستند و بر اساس خوداظهاری داوطلبان برخی از آنان کرونا گرفته اند البته آمار ۱۷۳ نفری که اعلام شده است نیاز به بررسی دارد، چون بعضی از آنان در بهار به کرونا مبتلا شده اند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: کسانی که هنگام برگزاری آزمون‌ها بیماری کرونا داشته باشنددر صورت تمایل با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با شرایط خاص از آنان امتحان گرفته خواهد شد.

زرین آمیزی گفت: اکنون زمان برگزاری آزمون سراسری که در مقایسه با آزمون‌های دیگر داوطلب بیشتری دارد پنج شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مرداد است و ما امیدواریم تا آن زمان از میزان مبتلایان به بیماری کرونا کاسته شود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود:آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۵ کدرشته امتحانی برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

زرین آمیزی گفت: آزمون برای پذیرش در ۶۳ کد رشته امتحانی در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۴۵ کدرشته امتحانی برای گروه آزمایشی علوم پایه، ۶۰ کدرشته امتحانی در گروه آزمایشی فنی و مهندسی، ۳۵ کدرشته امتحانی در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی، ۷ کدرشته امتحانی در گروه آزمایشی هنر، ۲۶ کدرشته امتحانی در گروه آزمایشی دامپزشکی و ۹ کدرشته امتحانی در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی برگزار می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره داوطلبانی که سرباز وظیفه می‌شوند افزود: درباره این موضوع جلساتی با سازمان نظام وظیفه برگزار شده است که تصمیمات نهایی آن اطلاع رسانی خواهد شد.

یادآور می‌شود پیش از این قرار بودآزمون دوره دکتری تخصصی پنج شنبه ۲۶ تیر و آزمون کارشناسی ارشد روز‌های پنج شنبه و جمعه ۲ و ۳ مرداد برگزار شود که این آزمون‌ها به علت افزایش تعداد بیماران کرونایی به تعویق افتاد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°