کشف فرار مالیاتی ۴۰ میلیارد ریالی در پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۷۸۳۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری متهمی که برای فرار از پرداخت مالیات ۴۰ میلیارد ریالی با کارت‌های بازرگانی سایر افراد معامله و اسناد جعلی تنظیم می‌کرد، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سرهنگ علی ولی پور گفت: اوایل تیرماه پرونده‌ای از اداره کل امور مالیاتی به معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی با موضوع فرار مالیاتی ارجاع و خواستار دستگیری متهم شدند.

او ابراز داشت: بررسی اولیه پرونده حکایت از این داشت، فردی مدارک هویتی (شناسنامه و کار ملی) افراد کم سواد و یا بی سواد را به بهانه‌های مختلف از قبیل پرداخت وام گرفته و بدون اطلاع این افراد به نام آنان شرکت‌های صوری ثبت و سپس با اخذ کارت بازرگانی به واردات کالا پرداخته و کلیه معاملات را به نام مال باختگان در نزد مراجع ذی ربط ثبت کرده است و بدین ترتیب از پرداخت مالیات ۴۰ میلیارد ریالی فرار کرده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با شناسایی هویت متهم، شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت و آن‌ها موفق شدند آن را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی انتقال دهند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه متهم به فرار مالیاتی و همچنین عدم اطلاع مال باختگان اعتراف کرد، افزود: وی پس از تکمیل تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی معرفی با صدور قرار وثیقه به جرم سوء استفاده از کارت‌های افراد و جعل امضاء اوراق گمرکی روانه زندان شد.

سرهنگ، ولی پور در پایان به شهروندان تاکید کرد: از ارائه مدارک هویتی خود به سایر افراد به بهانه دریافت وام، ثبت نام در موسسات خودداری و همچنین به ازای دریافت مبلغی، سهامدار صوری شرکتی نشوید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °