هشدار درباره پیام های متناقض کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:08 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۸۴۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۶
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت پیام‌های متناقض رهبران کشور‌ها درباره کرونا، مردم را گمراه کرده و موجب ناکامی در مبارزه با این ویروس شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تدروس آدهانوم گفت: اوج گرفتن دوباره آمار‌ها نشان می‌دهد کشور‌های بسیاری در جهت غلط مبارزه با کرونا قرار دارند و اگر اقدامات جدی نکنند وضع همه‌گیری کرونا بدتر و بدتر خواهد شد. آدهانوم افزود: در حالی که این ویروس همچنان دشمن شماره یک مردم است، اما اقدامات بسیاری از دولت‌ها و مردم جهان به گونه‌ای است که گویی این موضوع را درک نکرده اند.
دبیر کل سازمان بهداشت جهانی بر فاصله گیری فیزیکی، شستن دست و زدن ماسک تاکید کرد و گفت: باید بپذیریم بازگشت به وضع عادی به این زودی‌ها روی نخواهد داد.

مدیراجرایی موارد اضطراری سازمان جهانی بهداشت هم گفت: در این شرایط باید یاد بگیریم چه طور با این ویروس زندگی کنیم.
دکتر مایک رایان گفت: این انتظار که طی چند ماه آینده واکسنی بتواند این ویروس را ریشه کن کند و شرایط به حالت عادی بر گردد انتظاری غیرواقعی است.
این مقام سازمان جهانی بهداشت درباره شایعات ایمن شدن بدن بعد از ابتلا نیز هشدار داد و گفت هنوز معلوم نیست ابتلا به کرونا و بهبودی پس از آن به ایمنی در برابر آن ختم می‌شود و اگر هم چنین اتفاقی افتاد، این ایمنی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.
برچسب ها: هشدار ، بهداشت ، کرونا ، پیام
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°