تشکیل کمیته اقتصادی مشترک مجلس با وزارت خارجه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:02 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۸۶۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
وزیر امور خارجه با اشاره به پیشنهاد رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: از تشکیل کمیته اقتصادی میان این کمیسیون و معاونت اقتصادی وزارت خارجه استقبال می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای ظریف پس از پایان جلسه اش با اعضای کمیسیون صنایع و معادن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز به همراه معاون دیپلماسی وزارت امور خارجه در نشست این کمیسیون حاضر شدیم.

وی افزود: در نشست امروز درباره آخرین اقدامات دیپلماسی اقتصادی، چالش ها، و وظایف وزارت امور خارجه در این حوزه صحبت کردیم و نمایندگان نیز سوالات بسیار مناسبی در نشست امروز مطرح کردند و مسائل بسیار خوبی را تذکر دادند و پیشنهاد‌های خوبی نیز مطرح شد.

آقای ظریف گفت: ریاست کمیسیون صنایع در نشست امروز پیشنهادی را مبنی بر تشکیل کمیته کاری میان بخش اقتصادی وزارت امور خارجه با مسئولیت معاون دیپلماسی اقتصادی و این کمیسیون با هدف تشویق صادرات ارائه دادند تا بتوانیم مسیر را بازتر کنیم و موانع را از سر راه سرمایه گذاران برداریم.

وی ادامه داد: از کمیسیون صنایع نیز انتظار داریم در راستای قانونگذاری به وزارت امور خارجه کمک کند و موانع را از سر راه ما بردارد.

اقای ظریف گفت: اطمینان دارم این جلسه جلسه خوبی بود همچنین در یکشنبه گذشته نیز جلسه خوبی با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی داشتم در آنجا نیز بحث‌های خوبی شد و امیدوارم این روش را به عنوان همکاری مستمر در مجلس یازدهم ادامه دهیم.
 
 

در ادامه آقای اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز گفت: جلسه خوبی بود و براساس دستور جلسه توسعه اقتصادی و رفع موانع بر سر راه صادرکنندگان، گفتگو‌هایی بین مقام عالی وزارت امور خارجه و اعضای این کمیسیون انجام شد و امیدواریم موانع را برطرف کنیم.
 

وی افزود: آقای ظریف و معاون دیپلماسی اقتصادی با حوصله گفتگو‌ها را گوش دادند و امیدواریم طرحی را در خصوص الزام دولت به ظرفیت سازی دیپلماسی اقتصادی به معنای رفع موانع قانونی در مجلس مطرح کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از اعلام آمادگی ایران برای توافق ۲۵ ساله با چین خبر داد.

آقای ظریف گفت: به مقامات چین اعلام شده است آماده مذاکره برای قرارداد ۲۵ ساله با آن کشور هستیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°