دولت و مجلس برای حل بحران مسکن هم نظرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:47 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۸۶۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
وزیر راه و شهرسازی گفت: مجلس شورای اسلامی و وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکل حاشیه نشینی و پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن و همچنین رفع نقاط حادثه خیز راه‌ها و توسعه راه‌های روستایی هم نظر هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد اسلامی در پایان جلسه با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به دید مثبت و خوب اعضای این کمیسیون به اقدامات وزارت راه و شهرسازی گفت: هم مجلس و هم دولت اتفاق نظر دارند که ساخت و افزایش تولید مسکن و همچنین پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن به روش‌های مختلف راه مثبت و موثری برای حل مشکل مردم در این بخش است.

وی افزود: تسریع در حذف بافت‌های فرسوده و نوآفرینی شهری و در نتیجه مشکل حل حاشیه نشینی شهر‌ها مورد تاکید نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون عمران بود و ما توافق کردیم با توجه به همکاری دستگاه‌های دولتی در واگذاری زمین‌های خود برای ساخت مسکن، طرح اقدام ملی مسکن سرعت بیشتری به خود گیرد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مجلس شورای اسلامی هم طرح خوبی برای تسریع در ساخت و ساز خانه‌ها دارد که راه حل مثبت و موثری است.

اسلامی همچنین گفت: یکی دیگر از نکات مورد تاکید دو طرف این بود که مقرر شد در لایحه بودجه سال آینده با رایزنی دو طرف فکری اساسی برای حل مشکل طرح‌های زیربنایی بخش راه و توسعه راه‌های روستایی شود چراکه تقاضا برای توسعه راه‌های روستایی افزایش چشمگیری یافته است و مردم از روستا نشینی در مقایسه با گذشته استقبال بیشتری می‌کنند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی همچنین مجلس و دولت، فرصت استفاده از منابع مالی جدیدی برای رفع نقاط حادثه خیز جاده‌ها و استفاده از سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در تکمیل طرح‌های راهسازی کشور را ایجاد خواهند کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °