ترامپ با بیش از ۲۰ هزار ادعای دروغ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۷۸۸۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از زمان سوگند خود در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ (۱ بهمن ۹۵) تاکنون بیش از ۲۰ هزار ادعای نادرست و گمراه کننده مطرح کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا واشنگتن پست با استناد بر گزارش پایگاه‌های داده پیگیر حقایق خود موسوم به «فکت چِکر/Fact Checker» نوشت: ۸۲۷ روز طول کشید تا ترامپ ۱۰ هزار ادعای غلط یا گمراه‌کننده را توئیت کرده یا بیان کند. ترامپ میانگین دروغ‌های خود را که یک بار در روز بود در ۴۴۰ روز نخست ریاست جمهوری اش به ۲۰ هزار مورد افزایش داده است. اما در ۹ ژوییه فقط ۴۴۰ روز بعد از این تاریخ دروغ‌های ترامپ از مرز ۲۰ هزار دروغ گذشت که به طور متوسط شامل ۲۳ ادعای غلط در روز در بیش ۱۴ ماه بوده است.

به نوشته این روزنامه، این دوره ۱۴ ماهه شامل رویداد‌هایی است که به محاکمه استیضاح ترامپ، همه گیری ناشی از کرونا که اقتصاد آمریکا را نابود کرد و اعتراضات بر سر قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست منجر شد.

این روزنامه نوشت: ویروس کرونا ژانر جدیدی از دروغ‌گویی‌های ترامپ را نشان داد اکاذیب وی در این زمینه فقط در چند ماه به حدود هزار ادعای دروغ رسید که بیشتر از مجموع دروغ‌هایی است که درباره پرونده مالیاتی اش مطرح کرده است.

هنگامی که بخش پیگیر حقایق روزنامه واشنگتن شروع به شمارش دروغ‌های ترامپ درصد روز اول ریاست‌جمهوری ترامپ کرد، پیش بینی ادعا‌های دروغین ترامپ در آینده به بیش از ۲۰ هزار مورد، مسخره به نظر می‌رسید. ترامپ در صد روز اول ریاست‌جمهوری اش، تنها پنج ادعای غلط در روز داشت.

این گزارش افزود: اظهارات ترامپ شمامل مجموعه‌ای از ادعا‌های جعلی، تئوری توطئه، اطلاعات نادرست است از جمله ادعای تمایل باراک اوباما رئیس جمهوری سلفش برای تجهیزات نظامی اضافی به پلیس، حمایت فوق العاده از او در بین آمریکایی‌های آفریبایی تبار که نتایج هیچ یک از نظرسنجی‌ها این موضوع را تایید نمی‌کند.

این رسانه به تعداد بیشتری از نمونه‌های ادعا‌های غلط ترامپ پرداخته که در یک مورد که به همه گیر کرونا مربوط می‌شود وی گفته بود که آمریکا در زمینه آزمایش کووید-۱۹ رکورد زده و چین هنوز از نظر آزمایش افراد به پای آمریکا نرسیده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شد از سال ۲۰۱۷ از اوباما جاسوسی شده است.

تاکنون ترامپ ۳۶۰ بار ادعای دروغ «اقتصاد آمریکا اکنون در بهترین وضعیت تاریخ خود بسر می‌برد» را تکرار کرده است.

دومین دروغ ترامپ که تاکنون ۲۶۱ بار تکرار شده است در دست احداث بودن دیوار مرزی است. با توجه به کارشکنی کنگره برای تامین مالی آن این پروژه کوچکتر شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °