خبر ۲۰ سه شنبه ۲۴ تیر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:38 - چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۸۹۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
محدودیت ها‌ی جدی تر کرونایی در تهران؛ دورهمی‌ها و (عروسی و عزا) همچنان متهم اصلی افزایش آمار مبتلایان کرونا؛ شایعه مصونیت معتادان از کرونا؛ ترخیص کالا‌های اساسی از گمرک از عناوین این بخش خبری بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محدودیت ها‌ی کرونایی در تهران جدی‌تر شده. استاندار تهران گفته: مراکز ورزشی، تالار‌های عروسی، برخی مراکزء تجاری و همایش‌ها تا یک هفته آینده، تعطیل شدن. اعلام دیرهنگامء این تعطیلی‌ها باعث شد امروز برخی کسب وکار‌ها که باید تعطیل باشن، فعالیتشون متوقف نشه.

* چند خبر کوتاه

دورهمی‌ها و (عروسی و عزا) همچنان متهم اصلی افزایش آمار مبتلایان کرونا ... این رو معاون کل وزارت بهداشت که به همدان رفته گفته و از مردم خواسته فعلا تو هیچ مراسمی شرکت نکنن.

کرونا همچنان در سایه بی احتیاطیء برخی ها، می‌تازه. ۲۵ استان، بار دیگه در وضعیت قرمز و هشدار قرار گرفتن ... متاسفانه ۱۷۹ بیمار کروناییء دیگه در ۲۴ ساعت گذشته جان باختن ... دوهزار و ۵۲۱ بیمارء جدیدء مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، شناسایی شدن که هزار و ۸۲۰ نفرشون بستری شدن.

لبخند سلامتی در جامعه، ممکن نیست، مگر با زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی...

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا شایعه مصونیت معتادان از کرونا رو هم تکذیب کرد و از جانباختن ۳۸ بیمارکرونایی معتاد فقط در تهران خبر داد.

سخنگوی دولت گفته بخشی از محدودیت‌های کرونایی تهران ابلاغ شده و بخش دیگری از جمله کاهش ساعت کار ادارت در ستاد ملی درحال بررسیه

پیگیری اخطار استانداری به ۱۰ مرکز خریدء پایتخت، جهش ژنتیکیء کرونا، کمبود سیلندرء گاز در اهواز و بازگشت به پرداخت نقدیء عوارضء بزرگراه‌ها در شبکه خبر ... خبرنگاران به سراغ شایعه چالش در جلسه سران قوا هم رفتن. (گزارش خبرنگاران)

حدود ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار مبتلا و بیش از ۵۷۷ هزار جانباخته. این جدیدترین آمار شیوع کرونا در جهانه. سازمان جهانی بهداشت هشدار داده بحران کرونا ممکنه بسیار وخیم‌تر هم بشه.

شیوع کرونا در امریکا به سرعت درحال گسترشه و شمار مبتلایان، به سه میلیون وپانصد هزار نزدیک شده. بیش از ۱۳۸ هزار امریکایی هم جونشون رو از دست دادن. کالیفرنیا نخستین ایالتی است که دوباره محدودیت‌های کرونایی رو درپیش گرفته.

آمریکا چند روزی است ابتلای روزانهء ۶۰ هزار نفری رو گزارش می‌کنه. نیویورک تایمز گزارش داده ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار امریکایی در این روز‌های کرونایی، بیمهء درمانیشون رو از دست دادن. علتش هم اینه که بیکار شدن و توانایی پرداخت حق بیمه رو ندارن. کرونا در ۴ ماه گذشته دستکم ۵۰ میلیون امریکایی رو از کار بیکار کرده. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده در ماه گذشته میلادی، کسری بودجهء ماهانه، رکورد زده. کسری بودجه در این ماه به ۸۶۴ میلیارد دلار رسیده.

ترخیص کالا‌های اساسی از گمرک، سرعت می‌گیره.
این پیشنهاد رو سرپرست وزارت صمت، در نشست ستاد اقتصادی* مطرح کرد. مدرس خیابانی، این طور استدلال کرد که کالا در گمرکات، زیاده و اگه زودتر به بازار برسه، هم در تولید و هم در رفع نیاز‌های اساسیء مردم، تاثیرء خوبی داره. اعضا هم با ساده کردن و سرعت دادن به روند ترخیص کالا‌های اساسی، موافقت کردن. رئیس جمهور هم تاکید کرد تامین نیاز‌های ضروریء مردم و تولید کنندگان، از اولویت‌های دولته. البته با نظارت‌های دقیق، باید قیمت‌ها را کنترل کنیم.

زندانی‌ها بازهم به مرخصیء کرونایی میرن. سخنگوی قوه قضائیه گفته در همه سطوح، بویژه مجتمع‌های قضایی هم دستورالعمل‌های ویژهء مقابله با کرونا، اجرایی شده. برگزاری نخستین جلسه دادگاه اخلال ارزیء ۶۰ میلیون یورویی هم به نشست خبری آقای سخنگو رسید. متهمان این پرونده، به بهانه واردات کالا، از بانک، ارزء دولتی گرفتن، اما بدون وارد کردن کالا، ارز‌ها را در بازار آزاد، فروخته ن. خبر اعدام رضا عسگری، جاسوسء امنیتی هم در نشست سخنگوی قوه قضاییه، رسانه‌ای شد.

اقتصاد مقاومتی، مهمترین راه‌حل مسائل کشوره.
این رو دبیر شورای نگهبان در نشست سراسری این شورا که بصورت ارتباط تصویری برگزار شد، گفت و اضافه کرد: اگر تولید تشویق بشه، خیلی از مشکلات کشور، حل میشه.

حمایت از بورس، همچنان در دستور کار دولت... سخنگوی دولت گفت دولت با موافقت با افزایش سهم شناور شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی، تلاش کرده به رونق بورس کمک کنه. آقای ربیعی اضافه کرد دستگاه‌هایی که در این زمینه همراهی نکنن، ماهانه پنج درصد از بودجه شون کم می‌شه.

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد... شاخص بورس با ۲۲ هزار و ۷۷۴ واحد افزایش به یک میلیون و ۸۴۴ هزار واحد رسید.

سکوت طولانی پنتاگون درباره علت و ابعاد آتش سوزی در ناو جنگیء آمریکایی...
ناو یو اس اس بونهام ریچارد، با گذشت دو روز، همچنان در شعله‌های آتش می‌سوزه. نیروی دریاییء آمریکا هم بعد از اعلام چند عددء متفاوت در دو روز گذشته، از افزایش زخمی‌ها به ۵۹ نفر خبر داده. پیش از این، شمار زخمی‌ها ۲۱ نفر اعلام شده بود. به اذعان مقامات نیروی دریایی آمریکا، جهنمی از آتش در زیر ناو، درحال شعله کشیدنه. درجه حرارتء داخل ناو، به هزار درجه سانتی گراد رسیده. این ناوء ۲۵۷ متری، دو روزء پیش در بندر سن دیه گو، دچار انفجار و آتش سوزی شد. آتش به قسمت جلوی ناوء هواپیمابر، خسارتء زیادی زده. این ناوء فوق پیشرفته، قابلیت حمل دست‌کم ۲۰ جنگندهء اف ۳۵ رو داره و حامل موشک‌های دوربرده که جا به جایی اون‌ها به دلیل آتش سوزی، ممکن نیست.


* خبر کمیسیون‌ها

روز پرکار کمیسیون‌های مجلس با حضور حدود نیمی از اعضای دولت... در نشست کمیسیون صنایع ومعادن که میزبان وزیر امورخارجه بود، درباره تقویت دیپلماسیء اقتصادی و رفع موانع قانونیء پیش پای صادرکنندگان، تبادل نظر شد.

وزیر نفت هم در نشست کمیسیون انرژی حضور یافت و ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات این وزارتخونه درباره توسعه صنایع نفت و پتروشیمی، به سوالات نمایندگان پاسخ گفت ... آقای زنگنه در حاشیه نشست، به سوالی درباره شایعه تغییر قیمت گازوئیل، واکنش نشون داد.

وزیر دفاع که میهمان اعضای کمیسیون امنیت ملی بود، آخرین دستاورد‌ها و مهمترین مسائل امنیتیء کشور رو برای نمایندگان، تشریح کرد ... اعضای کمیسیون کشاورزی هم میزبان وزیر نیرو و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بودن که آخرین وضعیت آب و خاکء کشور رو بررسی کردن ... کمیسیون عمران هم پذیرای وزرای نیرو و راه و شهرسازی بود ... هماهنگی با مجلس برای تامین منابع طرح‌های زیربنایی در حوزه حمل ونقل، جمع بندی نشست اعضای کمیسیون عمران با وزیر راه و شهرسازی بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه، وزیر امور اقتصادی و دارایی، و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در کمیسیون‌های مختلفء مجلس حضور یافتن و ضمن ارائه گزارش از حوزه کاریشون، پاسخگوی سوالات خبرنگاران هم بودن.

یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگه این پرونده برگزار شد. در این جلسه به چند فقره از رشوه‌های سنگین ملکی و میلیاردی اکبر طبری رسیدگی شد. در این جلسه دانیال زاده از متهمان پرونده به علت بیماری و با ارایه گواهی پزشکی حضور نداشت.

افتتاح مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در ۵ استان ... رئیس سازمان بهزیستی کشور گفته: در این مراکز طول دوره درمان یکساله، ۴ ماه اقامت شبانه روزی، ۸ ماه سر پایی ... این مراکز در آذربایجان شرقی، البرز، سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان شمالی راه اندازی شدن.

با همکاری سازمان زندان‌ها و بنیاد مستضعفان، حدود ۲ هزارو ۵۰۰ محکومء مالی، آزاد میشن. هر کدام از این افراد، حداکثر برای ۵۰ میلیون تومان*، در زندان هستن. بنیاد مستضعان درمجموع ۵۰ میلیارد تومان، پرداخت می‌کنه.

بازتاب خبر مذاکرات ایران و چین درخصوص سند همکاری ۲۵ ساله، در برخی رسانه‌های آمریکایی و صهیونیستی. «وال استریت ژورنال» تیتر زد: ایران و چین با توافقی جامع به آمریکا ثابت کردن، راه دیگری هم دارن. وال استریت ژورنال نوشته: چین تاکنون مقابل تلاش‌های آمریکا برای قطع خرید نفت از ایران مقاومت کرده.

روزنامه نیویورک تایمز هم نوشته: ایران و چین توافقنامه جامعی رو آماده کردن که راه رو برای سرمایه گذاری میلیارد‌ها دلاری چین در بخش‌های مختلف هموار می‌کنه.

جروزالم‌پست نوشته: توافق ایران ـ چین، خبری بد برای تل آویوه چرا که تا حد زیادی «فشار حداکثری» آمریکا رو علیه ایران خنثی میکنه. نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل هم همکاری ایران و چین رو «تحولی خطرناک» دونسته.

شرایط در برخی ایالت‌های امریکا، بسیار بدتر از مناطق جنگیه. این، اذعان رئیس جمهور امریکا به اوضاع بهم ریخته و وخیم برخی ایالتهاست. ترامپ در میزگردی در کاخ سفید، به آمار تیراندازی و قتل‌ها اشاره کرد. افزایش ۳۵۸ درصدی تیراندازی‌ها و شلیک به ۳۰۰ نفر در ماه گذشته در نیویورک، افزایش ۱۳۳ درصدی قتل در آتلانتا، کشته شدن ۱۰۵ امریکایی با گلوله، فقط در ۲ هفته اخیر در فیلادلفیا...

ثروت بربادرفته معدن کرومیتء بختگان با برداشت‌های غیرمجاز... ثروتی که قراره با مجوز‌های قانونی، موجب اشتغال اهالی منطقه بشه.
برچسب ها: خبر مشروح ، خبر 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۴°