۴۶ درصد مبتلایان در برخی استان‌ها زنان خانه دار بوده اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:41 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۸۹۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷
معاون کل وزارت بهداشت گفت: ۴۶ درصد ابتلا در یک استان شاخص ما و برخی استان‌های دیگر زنان خانه دار بوده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر حریرچی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اعلام این مطلب افزود: علت ابتلای زنان خانه دار هم یکی به سبب شرکت در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها و مجالس‌ها بوده و یکی هم از طریق همسر که ناقل بوده است.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان این که امروز ۲۵ استان ما در وضعیت قرمز و هشدار بودند گفت: ۱۸۷ شهرستان قرمز، ۹۱ شهرستان نارنجی، ۱۱۰ شهرستان زرد و ۵۹ شهرستان سفید و یک شهرستان هم سبز بودند.

حریرچی گفت: هنوز معلوم نیست فردی که مبتلا به بیماری کووید ۱۹ می‌شود و بهبود می‌یابد ایمنی کسب می‌کند و اگر کسب می‌کند ایمنی او چه مدت پایدار است.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اظهارات رئیس سازمان جهانی بهداشت که گفته:تا آینده قابل پیش بینی شرایط عادی نمی‌شود و بسیاری از کشور‌ها در مسیر اشتباهی حرکت می‌کنند و یا «ویروس دشمن اول ماست» افزود: ما سالانه ۳۸۰ هزار فوت داریم که تعداد فوتی‌های ما بر اثر کرونا حدود ۲۰ درصد این میزان می‌شود، یعنی چیزی حدود ۳۶ هزار مرگ در سال که از زلزله بم بیشتر است.

او با اشاره به این که کشوری مثل آمریکا واضحا وارد پیک دوم بیماری شده افزود: مطمئنا تا یک سال آینده واکسن فراگیری نخواهیم داشت و باید با خودمان زندگی مسالمت آمیز و با ویروس زندگی تهاجمی داشته باشیم. متاسفانه با تغییر رفتار مردم و بازگشایی‌ها که برای معیشت مردم ضروری بود مردم فکر کردند که شرایط کاملا عادی شده است و ما تنها با وحدت و همراهی می توانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم.

حریرچی گفت: مهمترین اقدامی که ما الان می‌توانیم بکنیم استفاده از ماسک است و اگر ۹۵ درصد مردم از بدو خروج از منزل تا بازگشت به خانه ماسک بزنند و فاصله گذاری اجتماعی را هم در کنار پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند (می توانیم به تدریج شاهد کاهش بیماری و کنترل اپیدمی باشیم.)

معاون کل وزارت بهداشت گفت: وظیفه حکومت فقط نصیحت نیست و باید با کسبه‌ای که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند برخورد قاطع شود.

حریرچی با نشان دادن اسلاید‌هایی گفت: در کشور‌هایی که استفاده از ماسک را اجباری کرده اند شاهد کاهش بیماری بوده ایم.

او با اشاره به این که کرونا داروی اختصاصی ندارد گفت: دارو‌هایی که در بازار سیاه فروخته می‌شود یا اصلا دارو نیستند یا داروی دیگری است که برچسبش را عوض کرده اند.

او همچنین در خصوص گروه‌های شغلی چهارگانه و محدودیت‌های آن‌ها در استان‌های مختلف توضیح داد:
حمیدرضا گودرزی رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونای استان تهران هم با اشاره به برخورد قاطع با کسبه‌ای که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در خصوص تعطیلی‌ها و محدودیت‌های این هفته تهران گفت:
محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز گفت: برای مرحله دوم کمک مؤمنانه قراگاه های استانی و ملی با حضور نهاد‌ها و دستگاه‌های مربوط شکل گرفته است تا با مشارکت مردم بتوانیم گوشه‌ای از آلام نیازمندان را التیام ببخشیم.

او همچنین گفت: در مرحله دوم کمک‌های مؤمنانه فقط مواد غذایی تهیه و توزیع نمی‌شود بلکه اقلام دیگر مثل لوازم التحریر و لباس و اجاره بها و ... مد نظر است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°