قانون شکنان آمریکا مقصر نافرجامی برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:38 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۹۰۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
رئیس جمهور گفت: رفتار ایران ثابت کرد که مقصر اصلی نافرجامی برجام، قانون شکنان آمریکا هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهوردر جلسه هیات دولت با اشاره به پنجمین سالگرد برجام گفت: هدف امریکایی‌ها این بود که شکستن این توافق به گردن ایران ثابت شود، اما هنرمندی وهوشمندی ایران ازسال ۹۷ که امریکا این تعهد اخلاقی وحقوقی را زیر پا گذاشت این بود که نشان دهد مقصراصلی قانون شکنان امریکا هستند البته دولت فعلی امریکا نمی‌تواندمعیار ومیزان هیچ چیز باشد.

رئیس جمهور گفت: فعالیت هسته ای ایران در چارچوب مقررات بین الملل است. فعالیت برخی دشمنان درباره ایران خلاف واقعیت است.

وی افزود: سکویی (فصل هفت) که دشمنان ایران ضد امنیت ایران عمل می کردند با برجام از بین رفت.

رئیس جمهور با تاکید براینکه «ایران منزوی نشده است و نخواهد شد»، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت تسلیم زور و فشار قدرت‌های بزرگ و به ویژه آمریکا نبوده است و امروز هم تسلیم این فشار‌ها نخواهد شد. آقای روحانی با اشاره به رصد دقیق تحرکات آمریکا در خصوص تحریم تسلیحانی ایران، تصریح کرد: کشور‌های ۱+۴ باید بدانند که امروز تنها بحث منافع یا روابط ایران با کشور‌های منطقه مطرح نیست بلکه امروز بحث حفظ حقوق بین الملل، چندجانبه گرایی و ارزش توافقات بین المللی مطرح است و اگر این کشور‌ها امروز با دقت عمل نکنند و تحت تاثیر آمریکا قرار گیرند؛ ضربه اساسی به حقوق و مقررات بین المللی و چندجانبه گرایی زده اند که به ضرر همه خواهد بود.
وی ادامه داد: تا کنون آمریکا در حرکت‌های سیاسی و حقوقی اش همواره در طی دو سال وچند ماه شکست خورده است و امیدواریم با هوشیاری کشور‌ها به ویژه اعضای ۱+۴ آمریکا همچنان در این صحنه نا موفق باشد تا ما بتوانیم در شرایط مناسب جبران آنچه را که امروز برای این توافق پیش آمده است توسط کشور‌های ۱+۴ شاهد باشیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت تسلیم زور و فشار قدرت‌های بزرگ و به ویژه آمریکا نبوده است و امروز هم تسلیم این فشار‌ها نخواهد شد.
آقای روحانی افزود: ایران در طول این دو سال و چند ماه که آن‌ها می‌خواستند ما را منزوی کنند؛ منزوی نشده و نخواهد شد.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در همین حوادث چند هفته گذشته که آن‌ها می‌خواستند اجماعی علیه ما در شورای حکام تدارک ببینند، به خوبی شاهد بودیم که در این راستا آمریکایی‌ها ناموفق بودند و در یک جمع شورای حکام حدود ۹ الی ۱۰ کشور با توطئه آن‌ها مخالفت کردند و تسلیم آن‌ها نشدند.
آقای روحانی افزود: دو کشور بزرگ روسیه و چین نیز در برابر این حرکت خلاف مصلحت جامعه بین الملل ایستادگی کردند؛ ایران منزوی نشده و نخواهد شد.
رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حرکت‌های توسعه‌ای خود را اگر هم (دشمنان) بتوانند آن را کند کنند، متوقف نخواهد کرد.
آقای روحانی افزود: همه طرح‌هایی که امروز پیش می‌بریم و در طول هفته‌های اخیر و همچنین ماه‌های آینده درحال افتتاح است، نشان از این دارد که آن‌ها به اهداف خود دست نخواهند یافت البته مردم عزیزمان در این شرایط دچار فشار و سختی هستند و متاسفانه آمریکایی‌ها همواره علیه منافع ملت ایران در طول دهه‌ها و مخصوصاً سال اخیر پافشاری کردند، اما به اهداف خود هرگز نخواهند رسید.
رئیس جمهور گفت: خدمت مقام معظم رهبری قول می‌دهم که دولت با همه توان و امکانات خود تا آخرین روز و آخرین لحظه، با پایداری و قدرت به وظایف خود عمل خواهد کرد. آقای روحانی امروز در جلسه هیئت دولت با اشاره به سخنرانی بسیار مهم مقم معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس افزود: برداشت من از این سخنرانی این است که ایشان مثل همیشه و در این شرایط بسیار سخت، راه حل را وحدت، انسجام، تعاون و دست یکدیگر را گرفتن دیدند همانگونه که قبلا هم همواره بر این روال تاکید داشتند.
رئیس جمهور گفت: همه می‌دانیم که در کشور بر اساس قانون اساسی تفکیک قوا داریم و سه قوه به نوعی در فعالیت‌های خود استقلال دارند، اما این تفکیک و استقلال اولا به معنای تعارض قوا نیست و ثانیا به این معنا نیست که قوا اهداف مستقل دارند.
آقای روحانی افزود: هر یک از قوای سه گانه وظایف خود را در حیطه قضایی، قانونگذاری و اجرایی دارند، اما این گونه نیست که سه هدف جداگانه هم داشته باشند بلکه هر سه قوه دارای یک هدف واحدند که آن خدمت به مردم است.
رئیس جمهور گفت: به تعبیر شهید مدرس هر سه قوه وظیفه داریم که نوکر مردم باشیم و انبیا هم برای خدمت به مردم، هدایت و کمک به آن‌ها مبعوث شدند.
وی افزود: همه قوای سه گانه باید در نوکری برای مردم و به منظور یاری یکدیگر در شرایط سخت مردم مسابقه بگذاریم.
رئیس جمهور گفت: مردم از ما انتظار ندارند که از تریبون‌هایی که در اختیارمان گذاشته اند جز برای بیان و حل مشکل آنان استفاده کنیم.
آقای روحانی افزود: اگر تریبونی در اختیار مجلس، قوه قضائیه و قوه مجریه است، آن تریبون را مردم به امانت داده اند که برای بیان درد و مشکل مردم و راه حل آن‌ها بهره ببریم و از این طریق در برابر دشمنان مردم بایستیم و مقاومت کنیم.
رئیس جمهور گفت: اگر بخواهیم از این تریبون‌ها به عنوان فضایی برای مبارزات حزبی، جناحی و انتخاباتی استفاده کنیم، باید بدانیم که مردم چنین اجازه‌ای نداده اند.
آقای روحانی افزود: ما در جلسه با سران سه قوه یک بیان و هدف داریم و در حال تبیین آن هستیم.
رئیس جمهور گفت: باز هم به عنوان دولت به سمت مجلس و قوه قضائیه دست دوستی دراز می‌کنیم و تا لحظه اخر افتخارمان خدمت به مردم است.
وی تصریح کرد: دولت بدون توجه به حاشیه سازی‌ها تا روز آخر مانند روز اول با همان نشاط و روحیه خدمت به مردم را ادامه خواهد داد و در این زمینه ما به مقام معظم رهبری قول می‌دهیم.
رئیس جمهور گفت: مردم بدانند ما قوای سه گانه تحت لوای رهبر معظم انقلاب هدفی واحد داریم از جمله این که نگذاریم امریکا، صهیونیست و ارتجاع منطقه‌ای موفق شوند به اهداف خود دست یابند.
برچسب ها: روحانی ، برجام ، سالگرد ، آمریکا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۵°