«فاویپیراویر» داروی آنفلولانزاست نه کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:09 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۷۹۷۹۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
معاون پژوهشی وزارت بهداشت گفت: داروی«فاویپیراویر» اثر مثبتی بر روی کووید ۱۹ ندارد و تنها برای درمان آنفولانزا استفاده می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر ملک زاده، در ارتباط تلفنی با برنامه پیگیری شبکه خبر با بیان اینکه مطالعات دقیقی که هم در دنیا و ایران بر روی این دارو انجام شده، افزود: این دارو عمدتا برای استفاده آنفولانزا مورد تائید قرار گرفته است.
 
معاون پژوهشی وزارت بهداشت در ادامه گفت: از حدود دو ماه قبل یکی از شرکت‌های داروسازی داخلی موفق به تولید این دارو و ورود آن به بازار دارویی کشور شده است.
 
ملک زاده افزود: همه داروهایی که برای کووید ۱۹ و سایر بیماریهای مهم در داخل کشورساخته می شود در وهله اول به طور کامل بررسی و بعد از اطمینان کامل از موثر بودن آن دارو تجویز می شود. 
 
دکتر ملک زاده گفت: در خصوص داروی«رمدسیویر» هم هنوز نتیجه قطعی برای اثر بخشی آن در درمان کرونا وجود ندارد.
 
ملک زاده افزود: مطالعات اثربخشی داروی رمدسیویر فقط برای بیمارانی که با افت اکسیژن درگیر بوده اند انجام شده است و نتایج قطعی در خصوص درمان کرونا با این دارو وجود ندارد.
 
معاون تحقیقات وزیر بهداشت گفت: داروی«فاویپیراویر» داخلی سازی شده و فقط برای درمان آنفولانزاست، اثربخشی «رمدسیویر» برای درمان کرونا اثبات نشده است.
 
دکتر ملک زاده با رد تاثیر داروی فاویپیراویر برای درمان کووید ۱۹، افزود: این دارو فقط برای درمان آنفلوآنزا کاربرد دارد.
 
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: توان داروسازان ایرانی به حدی است که هر دارویی برای درمان بیماری‌ها در جهان ساخته شود، این ظرفیت وجود دارد که در کمترین زمان ممکن در ایران داخلی سازی شود.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°