موسوی جنایت جدید عربستان در یمن را محکوم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:56 - شنبه 25 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۸۰۰۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
سخنگوی وزارت خارجه جنایت جدید هواپیما‌های نظامی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را در هدف قرار دادن مراسم عروسی در یمن، به شدت محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل وزارت امور خارجه، سخنگوی وزارت امور خارجه جنایت جدید هواپیما‌های نظامی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در هدف قرار دادن مراسم عروسی در شهر‌های الحجه و الجوف یمن را که به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۵ نفر از زنان و کودکان بی گناه منجر شد، به شدت محکوم کرد.

سیدعباس موسوی با ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این حمله هوایی، اظهار داشت: متاسفانه جنایات جنگی نیرو‌های نظامی ائتلاف در یمن در پناه سکوت و بی تفاوتی جامعه بین الملل ادامه دارد.

موسوی از مجامع بین المللی و حقوق بشری خواست به هر طریق ممکن مانع از استمرار این جنایات از
سوی هواپیما‌های سعودی در حق یمن شوند.
 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: کشور‌های حامی تسلیحاتی نیرو‌های مهاجم به یمن که با در اختیار قرار دادن بمب‌ها و سلاح‌های نابودکننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده اند در این جنایات شریک بوده و باید در قبال اینگونه حمایت‌های خود به جامعه بین المللی و مردم یمن پاسخگو باشند.

موسوی افزود: این جنایات در حالی ادامه دارد که متاسفانه اخیرا سازمان ملل با فشار سیاسی آمریکا و دلار‌های نفتی سعودی نام عربستان سعودی را از فهرست رژیم‌های کودک کش خارج کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان از سازمان ملل خواست در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و تلاش‌های خود را برای توقف فوری حملات افزایش داده و تدابیر و اقدامات لازم برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان را بکار گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°