دوچرخه سواران روی بام سعدالسلطنه قزوین؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:04 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۰۴۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین: 7 نفر از اعضای تیم ملی دوچرخه سواری روی پشت بام بنای سعد السلطنه عکس یادگاری گرفته اند اما آسیبی به بنا وارد نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: روز پنج شنبه مسابقات آمادگی تیم ملی در سعد السلطنه برگزار شد که میزبان مسابقات شهرداری و هیئت دوچرخه سواری استان قزوین با صدور بیانیه هایی از انتشار این عمل ابراز ناراحتی کردند. 

مسابقات در بام سعد السلطنه برگزار نشده است بلکه در حیاط برگزار شده است اما بعد از پایان مسابقه به پیشنهاد یکی از اعضای هیئت 7 نفر از دوچرخه سواران عکس یادگاری بربام این بنای تاریخی می گیرند. مسیر بام این بنا مناسب دوچرخه سواری نیست.

خزائلی در ادامه درباره آسیب رساندن به بنای تاریخی گفت: این بنا مرمت شده است و دوچرخه سواران دوچرخه ها را به دست گرفته و بالا برده اند اما آسیبی به بنا وارد نشده است. 

او افزود: عکس یادگاری در بنا گرفتن متداول است اما اینکه دوچرخه سواری و حرکات نمایشی به بنا آسیب زده است تایید نمی شود اما عکسی که روابط عمومی شهرداری منتشر کرده است نشان می دهد به کسانی که مجوز این کار را داده اند برخورد می شود. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین تاکید کرد: مسابقه دوچرخه سواری در بام فضای سعد السلطنه صورت نگرفته بلکه با موانع استاندارد در حیاط بوده  که بعد از پایان مسابقه 7 نفر از دوچرخه سواران تیم ملی با دوچرخه های خود برای گرفتن عکس یادگاری به پشت بام بنا رفته اند، این کار تایید نمی شود اما آسیبی هم به بنا وارد نشده است. 

هیئت دوچرخه سواری بابت انجام این کار عذرخواهی کرده است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°