اراضی کارکنان قضایی به منابع طبیعی بازگشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:05 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۰۵۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
رئیس کل دادگستری گلستان: با حکم دیوان عالی کشور، زمین دوهکتاری واگذارشده به کارکنان قضایی وقت دادگستری، به منابع طبیعی بازگردانده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: این زمین‌ها حدود 30 سال پیش با موافقت یکی از معاونان وقت وزیر جهاد کشاورزی به 45 نفر از قضات وقت واگذار شد اما یک سال پس از واگذاری شعبه 17 دادگاه عمومی وقت گرگان واگذاری این زمین‌ها را غیرقانونی اعلام کرد.

وی افزود: پس از رای دادگاه عمومی گرگان ، پرونده با اعتراض وکیل قضات به شعبه 5 دادگاه تجدیدنظر مازندران ارجاع شد که این دادگاه رای به نفع کارکنان قضائی صادر کرد.

هاشمیان ادامه داد: در ادامه کشمکش بر سر مالکیت و تفکیک این زمین‌ها رئیس قوه قضائیه در راستای اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری، رای صادر شده را غیرشرعی اعلام کرد و پرونده برای بررسی دوباره به شعبه اول دیوان عالی کشور ارجاع شد.

وی بیان داشت: دیوان عالی کشور پس از بررسی رای شعبه پنجم دادگاه تجدیدنظر مازندارن را نقض کرد و به بازگرداندن این زمین‌ها به منابع طبیعی رای داد.

هاشمیان افزود: رای دیوان عالی قطعی است و پرونده برای ابلاغ به طرفین به دادگستری گرگان فرستاده شده است به این ترتیب پس از سه دهه پرونده این زمین 2 هکتاری بسته شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان یادآور شد: همه کارکنان قضائی که در این پرونده ذی‌نفع هستند، سال‌ها پیش بازنشسته شده‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°