مواد اولیه ماسک کافی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۷۹۸۰۵۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صمت گفت: هم اکنون هیچ گونه کمبودی در تامین مواد اولیه تولید ماسک در کشور نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جمشید گلپور با بیان اینکه در رزوهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور ظرفیت تولید ماسک در کشور حدود 200 هزار عدد بود، گفت: امروز با وجود واحدهای بسیاری که در حال تولید ماسک هستند روزانه شاهد تولید بیش از 10 تا 12 میلیون عدد ماسک در روز هستیم.

وی افزود: هم اکنون دو واحد بزرگ تامین مواد اولیه ماسک در کشور اعلام کردند آمادگی تامین مواد اولیه برای تولید 10 میلیون ماسک در روز را دارند.

گلپور با اشاره به فعالیت 90 واحد صنعتی تولد ماسک در کشور گفت: هم اکنون یک سوم مواد اولیه تولید ماسک در واحدهای زیر نظر سازمان بسیج اصناف و دو سوم دیگر هم در واحدهای تولیدی که در اولویت مراکز درمانی هستند برای تولید روزانه 2 میلیون ماسک مورد نیاز آنها توزیع می شود.

کمبود ماسک نداریم

وی گفت: هم اکنون ماسک صنعتی 1300 تومان و ماسک کارگاهی نیز 1500 تومان در مراکز عرضه به فروش می رسد.

او مراکز توزیع ماسک های کارگاهی را سوپرمارکت ها، متروها و ایستگاه های اتوبوس و ماسک های صنعتی را مراکز درمانی، داروخانه ها و فروشگاه های اینترنتی و شبکه ای اعلام کرد.

 معاون اجرایی و برنامه‌ریزی اداره کل تجهیرات و ملزومات پزشکی گفت: با شروع شیوع ویروس کرونا در کشور از ابتدای اسفندماه و ادامه آن تاکنون، در اردیبهشت ماه شاهد فروکش کردن این ویروس در کشور بودیم که همین امر باعث غفلت در تولید مواد اولیه ماسک شد.

روح الله مزینانی افزود: امروز که شاهد اوجگیری مجدد آن هستیم مواد اولیه لازم به اندازه کافی موجود است اما در توزی مناسب آن بین واحدهای تولیدی مشکل بوجود آمده است که با برگزاری جلسات متعدد قرار شد وزارت صمت وظیفه تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و توزیع بین آنها را بعهده بگیرد.

کمبود ماسک نداریم

وی با بیان اینکه از بهمن سال گذشته مجوز فروش برای 11 شرکت فعال دارای مجوز تولید ماسک صادر شد که پس از فروکش کرونا در اردیبهشت ماه قرار شد شرکت های فعال در این زمینه مجوز آی آر سی بهداشتی را برای تایید کیفیت ماسک تولیدی خود دریافت کنند که هم اکنون 29 شرکت فعال د لازم را دریافت کرده اند و 8 + 5 شرکت دیگر هم در حال دریافت این مجوز هستند.

شهریاری تولیدکننده ماسک در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: موضوعی که از یک ماه پیش موجب بالاتر رفتن تقاضای ماسک شده قاچاق آن به کشورهای همسایه است که توزیع در کشور را با مشکل مواجه کرده است.

کمبود ماسک نداریم

وی درباره قیمت فروش ماسک به توزیع کننده ها گفت: ماسک های صنعتی حدود 1100 تومان و ماسک های کارگاهی نیز 1300 تومان به توزیع کننده ها فروخته می شود.

مهدی پور مدیرکل نظارت دارویی سازمان حمایت درباره قیمت انواع ماسک و نظارت بر حسن اجرای صحیحی آن در بازار گفت: 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۹.۹۹°