انتصاب رئیس شورای کلان منطقه 9 کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:06 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۰۵۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حکم وزیر بهداشت به سمت رییس شورای کلان منطقه ۹ کشور منصوب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی در حکمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد را برای مدت دو سال به عنوان رئیس شورای کلان منطقه ۹ کشور منصوب کرد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این حکم تاکید کرده است: انتظار می‌رود با همکاری و مشارکت فعالانه روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کلان منطقه عنوان شده، زمینه تحقق اهداف تعیین شده، مبتنی بر ایجاد فرصت‌های برابر، توزیع عادلانه منابع، استفاده از ظرفیت‌ها و مزیت‌های منطقه ای، تمرکز زدایی و انتقال اختیارات و قدرت تصمیم گیری، مشارکت دانشگاه‌ها در برنامه‌های ملی و فرا استانی و نیز هماهنگی در سطح کلان منطقه برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و عملیاتی را فراهم نمایید.

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و زیر مجموعه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نظر انجام ماموریت‌های محوله در حوزه آموزش سلامت به ۱۰ کلان منطقه تقسیم شده‌اند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی متشکل از دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، تربت‌حیدریه، گناباد، سبزوار، نیشابور، تربت‌جام، بجنورد و بیرجند زیرپوشش کلان منطقه ۹ کشور است.

بیش از سه چهارم از جمعیت شش و نیم میلیون نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه جمعیت این استان در قالب ۱۷ شهرستان زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°