رکورد مصرف برق شکست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:02 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۷۹۸۰۶۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
رکورد مصرف برق دیروز با گرمتر شدن دمای هوا، بالاخره شکست و بیش از یک نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی از مصرف سال گذشته بالاتر رفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه خبری توانیر، گزارش‌های مقایسه‌ای و ثبت شده نشان داده مصرف برق از مرز ۵۸ هزار مگاوات عبور کرده و به ۵۸ هزار و ۱۰۴مگاوات رسید.

بررسی‌ها نشان داد: این میزان ۳۳۳ مگاوات از پیک سال گذشته بیشتر و بالاترین میزان مصرف ثبت شده در تاریخ صنعت برق به شمار میرود.

آیا خاموشی داریم؟

«مصطفی رجبی مشهدی» سحنگوی صنعت برق با نگرانی از روند کنونی مصرف برق می‌گوید: دمای هوا در هفته جاری گرمتر خواهد شد و این روند در صورتی که همه باهم همکاری نکنیم و مصرف برق را حداقل به میزان ۱۰ درصد کاهش ندهیم، باعث نگرانی است.

رجبی مشهدی تاکید می‌کند: همه کارکنان صنعت برای بروز نکردن مشکل، فعالیت می‌کنند و از تعطیلی خبری نیست تا از این گرما بگذریم.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که نوسان‌های مکرر در مصرف برق و افزایش شدید مصارف، باعث استهلاک بیشتر نیروگاه‌ها و تاسیسات صنعت برق می‌شود، خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که همه مشترکان در ساعت‌های بین ۱۳ تا ۱۷ مصرف برق خود تنها ۱۰ درصد کاهش دهند، هیچ مشکلی برای تامین برق ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: رعایت سه نکته در ساعت‌های یاد شده کافی است که از خاموشی احتمالی عبور کنیم، بهترین راهکار برای کاهش مصرف به صورت فوری و جلوگیری از ایجاد محدودیت و خاموشی احتمالی، تنظیم درجه کولر‌های گازی روی ۲۴ درجه و استفاده از دور کند کولر‌های آبی است.

رجبی مشهدی درخصوص دیگر راهکار موثر در کاهش مصرف نیز گفت: مشترکان می‌توانند استفاده از وسایل پرمصرف برقی را به پیش از ظهر و یا آخر شب موکول کنند.

سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: مشترکان با رعایت این نکات بسیار ساده که هیچ مشکلی را در آسایش آن‌ها نیز ایجاد نمی‌کند، می‌توانند علاوه بر کاهش مصرف برق خود، کمتر شدن مبلغ قبض برق خود را نیز مشاهده کنند.
برچسب ها: گرما ، برق ، افزایش مصرف ، رکورد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°