افزایش دما در بیشتر مناطق کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۰۸۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
کارشناس سازمان هواشناسی پیش بینی کرد امروز در بیشتر نقاط کشور جوی آرام داشته باشیم به طوری که افزایش دما در بیشتر نقاط کشور رخ می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرکرده گفت: به طور کلی این هفته جوی نسبتا آرام را در غالب نقاط کشور پیش رو داریم و افزایش دما رخ می‌دهد به طوری که برای نواحی جنوب غرب کشور این افزایش دما محسوس است و در استان‌های خوزستان، نواحی جنوبی و قسمت‌های غرب در استان ایلام دما به ۵۰ درجه و حتی بالاتر نیز می‌رسد.

وی گفت: در دیگر نقاط کشور نیز ماندگاری هوا را پیش رو داریم.

کارشناس هواشناسی افزود: در سواحل دریای خزر ۶ تا ۷ درجه دما افزایش پیدا می‌کند و دمای استان گلستان و شهر‌های مختلف آن به بالای ۴۵ درجه نیز خواهد رسید ضمن اینکه پدیده شرجی این شرایط را تشدید نیز می‌کند.

آقای سرکرده ادامه داد: برای نواحی شرقی کشور وزش باد و گرد و خاک طی پنج روز آینده پیش بینی شده است و نواحی جنوبی و شرقی استان خراسان جنوبی و نواحی شرقی کرمان نیز این شرایط را پیش رو دارند.

وی گفت: باتوجه به پدیده وزش باد در این نواحی کاهش کیفیت هوا را نیز انتظار داریم. br/ کارشناس هواشناسی افزود: در بحث بارش‌ها نیز پیش بینی شده است در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جنوبی؛ رگبار‌های پراکنده‌ای رخ دهد.

آقای سرکرده گفت: به لحاظ دمایی نیز تا سه شنبه همین شرایط را داریم، اما بعد از ۴ تا ۵ روز در سواحل دریای خزر حدود ۹ درجه کاهش دما پیش بینی می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °