موسوی: ایران آماده گفتگو با کشور‌های منطقه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:41 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ایران همواره آماده گفتگو با همه کشور‌های منطقه است و هیچ راه حلی جز گفتگو برای حل و فصل سوء تفاهم‌ها و اختلافات وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
موسوی که همراه با وزیر امور خارجه کشورمان به عراق سفر کرده است  گفت:در خصوص عربستان هم ما بار‌ها تلاش و سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کردیم و این بستگی به دولت و مقام‌های این کشور دارد که چگونه و با چه دیدگاهی به پیشنهاد ما برای همکاری و گفتگو‌های منطقه‌ای پاسخ دهند.

وی گفت که ایران همواره با این شرایط آماده گفتگو و همکاری با همه کشور‌های منطقه است.

ایران خواهان ثبات و امنیت در منطقه است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا ایران برای توسعه همکاری‌ها و حل و فصل مسائل منطقه‌ای آماده گفتگو با همسایگان است، گفت که ایران همواره خواهان ثبات، امنیت و آرامش در منطقه است.

موسوی تاکید کرد که هیچ راه حل جایگزینی به جز گفتگو برای حل و فصل مسالمت آمیز سوء تفاهم‌ها و اختلاف‌ها وجود ندارد و معتقدیم که راهکاری دیگری در این باره موثر واقع نخواهد بود.

وی ادامه داد که با وجود این شرایط جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفتگو میان کشور‌های منطقه به دور از دخالت‌های بیگانگان اعتقاد دارد و یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت، حتی رونق اقتصادی منطقه را همکاری و هم افزایی منطقه‌ای می‌دانیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: برای ایران، منطقه قوی و مقتدر اهمیت دارد؛ اگر منطقه‌ای قوی داشته باشیم، کشور‌های مقتدر داریم و به طور قطع می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم.

موسوی تاکید کرد که ایران همچنان به رویکرد گفتگو و همکاری اعتقاد دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°