دفاع ۵۰۰ پایان‌نامه به صورت مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:29 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
دانشجویان در دوران کرونا از ۵۰۰ پایان‌نامه و رساله به صورت مجازی دفاع کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آهنچیان امروز دوشنبه، درباره آمار دفاع مجازی از پایان نامه‌ها و رساله‌ها در این ایام، گفت: دفاع مجازی از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری در حال انجام است و تاکنون دست کم ۵۰۰ دفاع مجازی در دانشگاه‌های دولتی انجام شده است.

وی افزود: روند دفاع مجازی با وضعیت موجود در نیم سال تحصیلی آینده هم ادامه می‌یابد مگر اینکه استاد داور یا راهنما به دلایلی درخواست دفاع حضوری کند که در صورت موافقت شورای آموزشی دانشکده یا دانشگاه جلسات دفاع حضوری می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم افزود: بر اساس گزارش‌ها تاکنون در هیچ دانشگاهی سیاست برگزاری حضوری جلسات دفاع مطرح نبوده است.

آهنچیان همچنین تاکید کرد که هیچ دانشگاه دولتی در پیک دوم کرونا اصراری به برگزاری حضوری این جلسات ندارد.

وی درباره سخت گیری استادان در دفاع دانشجویان از پایان نامه با توجه به شرایط فعلی، گفت: در این زمینه سخت گیری نمی‌بینم؛ اما ممکن است از نگاه دانشجو، اگر استاد داور به کار او انتقاد داشته باشد به عنوان سخت گیری محسوب شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم ادامه اد: برخی پایان نامه‌ها اشکالاتی دارد، اما کرونا نباید دلیلی مبنی بر تضعیف بخشی از فعالیت‌های علمی باشد.

آهنچیان گفت: وقتی استادان نسبت به شرایط پایان نامه برای دفاع، اطمینان پیدا کردند و کار دانشجو به مرحله دفاع رسیده باشد، اجازه انجام این مرحله را می‌دهند.

وی تنها تفاوت این روز‌های دفاع از پایان نامه‌ها و رساله‌ها را غیرحضوری بودن آن دانست و گفت: کرونا باعث تضعیف یا تخفیف نظر و دیدگه استادان از پایان نامه و رساله نمی‌شود و تنها تفاوت دفاع این روز‌ها از پایان نامه، غیرحضوری شدن آن است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم افزود: دوران کرونا نباید باعث کاسته شدن از استاندارد‌های کیفیت یک پایان نامه شود.

از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران، معاونت آموزشی وزارت علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها بر ضرورت برگزاری مجازی دفاع از پایان نامه‌ها و رساله‌ها تاکید کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°