تضییع حقوق عامه از هیچکس پذیرفته نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:00 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۲۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
رئیس قوه قضاییه: تضییع حقوق عامه از هیچ نهاد، دستگاه‌، تعاونی‌ و اشخاص دیگر پذیرفته نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه گفت: رای اخیر دیوانعالی کشور مبنی بر بازپس گیری منابع طبیعی تصاحب شده در گلستان توسط دادگستری در سه دهه قبل، این پیام را دارد که در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: نهادها، دستگاه‌ها، تعاونی‌ها و اشخاص دیگر هم بدانند در این دوره به هیچ فرد یا نهادی اجازه داده نخواهد شد که به سرمایه‌های ملی تجاوز کند، تضییع حقوق عامه از هیچکس پذیرفته نیست.
رئیس قوه قضاییه گفت: نظام دادرسی دردستگاه قضایی مبتنی بر ادله و اقتضای حق وعدل است.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: ظرفیت‌های قانونی و فرآیند دادرسی هم تضمین کننده حقوق عامه است هم ضامن حقوق اصحاب دعوا و متهم؛ فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست.
وی گفت: بنای دستگاه قضایی برصدور رای بر مبنای شرع و قانون است.
آقای رئیسی گفت: بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم، اعتراض را باید شنید، اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است.
رئیس دستگاه قضا مطرح کرد: همکاران قضایی در سراسرکشور نسبت به جرایم خشن حساس باشند و با برخورد قاطع نگذارند افراد شرور و متجاسر به قانون میدان پیدا کنند.
وی بااشاره به بخشنامه ابلاغی اخیردرخصوص نظام بانکی گفت: دریافت سود وجریمه بانکی باید منضبط باشد، آشفتگی در اعطای تسهیلات با هر میزان نرخ سود وجریمه باید رفع شود؛ ناظم، بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است ماهم تضمین آن هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: اقدام ما در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کمک به انضباط مالی در نظام بانکی بود، مدیران اقتصادی کشور با مردم و بازار سخن بگویند تا مردم مطمئن شوند که برنامه دارید.
برچسب ها: رئیسی ، تضییع ، حقوق ، عامه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°