سامانه موشکی«هدایت لیزری» رونمایی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:27 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۸۱۳۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
سامانه موشکی هدایت لیزری امروز دوشنبه، در جریان بازدید فرمانده کل سپاه از گروه بالگردی هوانیروز سپاه رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سلامی فرمانده کل سپاه امروز(دوشنبه) به همراه جمعی از معاونین ستاد فرماندهی کل سپاه، از گروه بالگردی فتح هوانیروز سپاه بازدید کرد.

در جریان این بازدید با حضور فرمانده کل سپاه از سامانه موشکی هدایت لیزری رونمایی شد.

سردار سلامی در حاشیه بازدید از گروه بالگردی فتح هوانیروز سپاه با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از بار و فشار امنیت ملی در کشور بر دوش نیروی زمینی سپاه است، گفت: امروز نیروی زمینی ما در مناطق مرزی مهم اعم از شمال غرب، جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب کشور آرایش دفاعی بسیار خوب و اطمینان بخشی گرفته است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه عملیات‌های امنیتی و دفاعی در این اعماق نیازمند پشتیبانی‌های متنوع است، گفت: نیروی زمینی سپاه به دلیل اینکه از دکترین تهاجمی در عمق بهره می‌برد، پشتیبانی بالگردی از آن نیز یک ضرورت است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به قابلیت‌های حوزه بالگردی نیروی زمینی سپاه، گفت: چند سال است که این نیرو با ایجاد ساختار هوانیروز در سازماندهی رزمی خود به قابلیتی جدید دست یافته و نیروی زمینی سپاه در بعد بالگرد‌های تهاجمی و رزمی، جهش قابل ملاحظه‌ای به ویژه در سال‌های اخیر داشته و استعداد بالگرد‌های رزمی خود را افزایش داده است.

وی افزود: علاوه بر این، سایر بالگرد‌های پشتیبانی و ترابری نیز رشد قابل توجهی داشته‌اند، به شکلی که قادرند به خوبی مأموریت‌های نیروی زمینی سپاه را پشتیبانی کنند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه هوانیروز در بسیاری از حوزه‌ها به خودکفایی رسیده است، افزود: مدرن سازی پایگاه‌های نیرو و مراکز تعمیراتی آن، به ویژه نهضت قطعه سازی در هوانیروز سپاه نیاز ما را به تامین قطعات از سایر کشور‌ها و حتی در داخل از بسیاری جنبه‌ها برطرف کرده است.

وی افزود: برادران ما در هوانیروز در زمینه آموزش کامل خوداتکا هستند و آموزش متون و مفاهیم مدرن را با کارگاه‌های پیشرفته عملی همراه می‌کنند؛ علاوه بر این در ساخت قطعات و تعمیر بالگرد‌ها در برخی بالگرد‌ها تا تعمیر کامل بالگرد انجام می‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیشرفت‌های بسیار خوبی در هوانیروز مشاهده می‌شود، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و بحمدالله امروز در آمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم.

سرلشکر سلامی گفت: این تلاش‌ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد و سال به سال بر این استعداد اضافه خواهد شد و همپای رشد سایر بخش‌های نیروی زمینی، هوانیروز نیز رشد قابل توجهی خواهد داشت.

فرمانده کل سپاه امروز همچنین از نمایشگاه دستاورد‌های گروه بالگردی فتح هوانیروز و بالگرد‌های بازسازی شده توسط متخصصان داخلی بازدید کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°