سیارک سوم مرداد دیده نمی شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:22 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران با اشاره به اندازه و فاصله سیارک ND۲۰۲۰ از زمین گفت: این سیارک با چشم غیرمسلح دیده نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسعود عتیقی درباره شایعه برخورد سیارک با زمین در روز 3 مردادماه گفت: با صراحت می گویم که این سیارک با زمین برخورد نخواهد کرد.
 
وی افزود: برخی رسانه ها خبرهای ژورنالیستی منتشر کرده و گفته اند که این سیارک ها، عبورشان از کنار زمین در گروه خطرناک قرار می گیرد و پیش از این هم درباره عبور یک شهاب سنگ در دوران اوج کرونا چنین هراس افکنی هایی صورت گرفته بود.
 
عتیقی گفت: این قطعه سنگ کمتر از 200 متر طوا دارد در حالی که در گذشته صخره هایی یک تا دو کیلومتری نیز از کنار زمین عبور کرده اند.
 
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران بار دیگر برخورد این سیارک با زمین را رد کرد و گفت: تنها فایده این خبرها این است که توجه مردم به نجوم بیشتر می شود و علاقمندان می توانند با تلسکوپ در مکان های مختلف عبور این سیارک را رصد کنند.

روز جمعه 3 مرداد، سیارک ND۲۰۲۰ از فاصله ۵ و نیم میلیون کیلومتری زمین عبور می کند و برخوردی با زمین نخواهد داشت.

این صخره فضایی قطری معادل ۱۷۰ متر دارد و با سرعت ۴۶ هزار کیلومتر بر ساعت از کنار زمین رد خواهد شد؛ زمان احتمالی این عبور هم ۲۴ جولای معادل سوم مرداد ماه برآورد می‌شود.
 
عتیقی گفت: این قطعه سنگ 200 متری حتی با تلسکوپ های معمولی نیز دیده نمی شود و برای رصد یا عکس برداری به تلسکوپ های بزرگ نیاز است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°