ابتلای ۲۵ میلیون نفر ایرانی به "کرونا" صحت ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:12 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
رئیسی؛
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ابتلای ۲۵ میلیون نفر ایرانی به کووید ۱۹ صحت علمی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"علیرضا رئیسی" در گفتگو با تیتر امشب گفت: انجام تست مولکولی یا تشخیص عفونی (پی سی آر PCR) تنها راه تشخیص بیماری کووید ۱۹ است. در کل جهان نیز کمی بیشتر از ۱۴ میلیون نفر به بیماری تاکنون مبتلا شده اند بنابر این اعلام ابتلای ۲۵ میلیون نفر به ویروس کرونا پایه‌ی علمی ندارد. تست یا پی سی آر که مواد ژنتیکی ویروس را مورد بررسی قرار می­ دهد و تست آنتی ژن که پروتئین­‌های خاص روی سطح ویروس را مشخص می ­کند.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست سرولوژی یا آنتی بادی کرونا نیز نوع دیگری از آزمایش است که از خون برای آزمایش استفاده می کنند که ارزش تشخیصی برای بیماری ندارد. بر این اساس تشخیص داده می شوند وضعیت منطقه به چه صورت است. به همین دلیل، نباید از تست آنتی بادی برای تشخیص عفونت فعال ویروس کرونا استفاده کرد.
 
دکتر رئیسی با بیان اینکه کل تخت‌های بیمارستانی ما ۱۱۰ هزار عدد است، گفت: اگر بر فرض اینکه ۲۵ نفر مبتلا شده باشد باید تاکنون ۳ میلیون نفر بستری شده باشند.
او با بیان اینکه هدف بر این نیست که شیوع کرونا عادی سازی شود و سیاست ایمنی جمعی (گله ای) اجرا شود، افزود: در ستاد ملی حوزه‌های مختلف اعلام گزارش می‌کنند و آخرین مطالعات ایران و دنیا گفته و بررسی می‌شود. سیاست وزارت بهداشت بر ایمنی جمعی نیست. بر اساس فرمول‌های ریاضی باید ۶۶ درصد از جمعیت هر کشور به بیماری مبتلا شوند. از طرف دیگر هنوز مشخص نیست که ابتلا به کرونا نگیرایی به همراه خواهد داشت یاخیر بنابر این سیاست ایمنی جمعی کاملا اشتباه است.
دکتر رئیسی گفت: ایمنی جز با واکسن و قطع زنجیره انتقال بوجود نخواهد آمد.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نباید سلامتی خود را به آمار و ارقام گره زد، گفت: تنها راه مقابله با ویروس کرونا رعایت نکات بهداشتی است و تا زمانی که واکسن آن کشف نشود باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرد.
دکتررئیسی افزود: تا سال آینده واکسنی به دست ما نمی رسد.
معاون وزیر بهداشت با بیان عملکرد موفق شرکت های دانش بنیان در دستیابی به واکسن بیماری کووید۱۹ گفت: ترس از نعمت های خدا است اما نباید بیش از حد از این ویروس ترسید. با رعایت نکات بهداشتی باید به زندگی عادی ادامه داد.
 
دکتر رئیسی از آزمایش رایگان در حوزه درمانی سرپایی با هدف پیشگیری خبر داد و گفت: کسانیکه به مراکز درمانی مراجعه می کنند با تشخیص پزشک و داشتن علائم ویروس کرونا، آزمایش رایگان خواهد بود.
 
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد و گفت: مردم از مراجعه حضوری به بیمارستان‌ها خود داری کنند؛ و از سامانه ۴۰۳۰ راهنمایی بگیرند.
برچسب ها: کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°