راه اندازی سامانه ملی فرزند خواندگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:39 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۶۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه بهترین مکان برای نگهداری فرزند درون خانواده است، از راه اندازی سامانه ملی فرزند خواندگی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر وحید قبادی دانا در برنامه زنده تلویزیونی «طبیب»، درباره مقررات سخت فرزندخواندگی گفت: به دنبال سپردن تمام فرزندان به خانواده‌ها هستیم، اما صلاحیت این خانواده باید به گونه‌ای باشد که خیال ما راحت باشد، زیرا وظیفه ما در قبال فرزندی که به جز خدا کسی را ندارد و به دست دولت و بهزیستی سپرده شده، این است که دقت زیادی در سپردن این فرزند به خانواده داشته باشیم.

وی افزود: بر اساس ضوابط قانونی برای سپردن یک فرزند به خانواده به حکم قضایی، تایید دادستانی، آموزش و مددکاری خانواده و ... نیازمندیم که همه این‌ها می‌تواند زمان بر باشد، اما تا جایی که ممکن باشد در تسهیل این فرایند تلاش می‌کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به راه اندازی سامانه ملی فرزندخواندگی نیز گفت: برای ثبت نام سریع تر، تشکیل پرونده و کمتر شدن آمد و رفت‌ها و... سامانه‌ای به نام «فرزندخواندگی» راه اندازی شده است که شرایطی را ایجاد می‌کند تا کسانی که ثبت نام کرده اند بر اساس نوبت ثبت نام و با تسریع و تسهیل در امور به فرزندشان برسند.

وی افزود: البته فرزندانی که قابلیت سپرده شدن به خانواده‌ها را داشته باشند نیز کم است و در حال حاضر تعداد خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی بیشتر از تعداد فرزندان بی سرپرست واجد شرایط است.

دکتر قبادی دانا با اشاره به شرایط سخت کرونایی امروز که تمام مردم دنیا را درگیر کرده است، گفت: به این نکته توجه کنیم و بدانیم که بسیاری از افراد دارای معلولیت در جامعه ما، انگار همیشه عمر خود را در دوران کرونا هستند و به دلیل عدم مناسب سازی و دسترس پذیری جامعه برای کوچکترین کار‌ها مثل خروج از خانه، رفتن به بانک و مراکز خرید، سوار شدن به تاکسی و اتوبوس با مشکل برخورد می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°