امیدواریم خاموشی صفر را محقق کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۷۹۸۱۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
وزیر نیرو با اشاره به گرمای پایدار هوا در روز‌های اخیر و افزایش مصرف برق، گفت: آمادگی خوبی در واحد‌های تولیدی داریم و امیدواریم در این شرایط کرونایی از این گردنه اوج بار به سلامت عبور و خاموشی صفر را محقق کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رضا اردکانیان، وزیر نیرو به همراه تعدادی از مسئولان شرکت‌های آب و برق و به منظور ارائه گزارشی از وضعیت آب و برق کشور در کمیسیون انرژی مجلس حضور یافت.

وزیر نیرو با اشاره به تابستان زودرس و گرمای پایدار هوا به ویژه در هفته اخیر، افزود: آمادگی‌های خوبی در واحد‌های تولیدی وجود دارد و مطابق برنامه حدود ۹۰ هزار مگاوات تعمیرات در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: همکاران من در وزارت نیرو به صورت شبانه روزی مشغول تلاش و فعالیت هستند و با وجود همه مشکلات، حداکثر توان خود را به کار گرفته ایم.

وزیر نیرو با اشاره به اطلاع رسانی‌ها در زمینه همکاری مردم در کاهش مصرف برق، تصریح کرد: ان شالله از این گردنه اوج بار به ویژه در شرایط کرونایی کشور، به سلامت عبور و خاموشی صفر را محقق می‌کنیم.

آقای اردکانیان افزود: طی ۲ سال اخیر، تولید انرژی نسبت به سال‌های گذشته رکورد زده و انرژی بیشتری به بخش صنعت و تولید عرضه شده، در عین حال نیز تعهدات صادراتی نیز ایفا شده است.

آقای اردکانیان پس از شرکت در جلسه کمیسیون انرژی مجلس در جمع خبرنگاران، به ارائه گزارش عملکرد وزارت نیرو به این کمیسیون اشاره کرد و افزود: در این جلسه برنامه‌های وزارت نیرو به ویژه در سال آخر دولت که با همکاری مجلس امکان اجرای آن‌ها وجود دارد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و می‌توان یک ریل گذاری مناسب تری برای سال‌های پیش رو داشت.

آقای اردکانیان در ادامه گفت: نمایندگان محترم هم باتوجه به اشرافشان به مسائل و ترکیب خیلی مناسبی که در این کمیسیون وجود دارد، مسائل ملی و هم مسائل حوزه‌های انتخابیه را به لحاظ تخصصی به بحث گذاشتند، ما طی دو هفته آینده پاسخ مکتوب این موارد را تقدیم ریاست کمیسیون انرژی خواهیم کرد.

وزیر نیرو افزود: ظرف یکی دو ماه آینده کارگروه‌های مختلفی برای پیگیری مسائل در زمینه ساز و کار‌هایی که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مدد صنعت برق خواهد آمد، تشکیل خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۲۲.۹۹°