اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:33 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۸۱۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
۴۵۰میلیارد تومان اعتبار از طریق صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیانی که از کرونا خسارت دیده بودند اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های مراکز رشد واحد‌های فناوری دانشگاه آزاد اصفهان با اشاره به اینکه بخشی از این اعتبار به شرکت‌ها پرداخت شده گفت:تا یکی دو ماه آینده مابقی خسارت نیز پرداخت می‌شود.

سورنا ستاری از روند رو به رشد شرکت‌ها در ساخت تجهیزات و ملزومات مورد نیاز پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ابراز رضایت کرد و افزود: ساخت کیت شناسایی کووید ۱۹، محفظه استریل uv، محفظه اتوماتیک استریل دست از نمونه موفقیت‌ها بوده است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز از ۴۵ دستاورد دانش بنیان منتخب دانشگاه‌های آزاد اصفهان مانند تولید سنگ‌های مصنوعی از ضایعات سنگ، تولید افت کش‌های مختلف بازدید کرد.

بازدید از طرح تولید و تکثیر بز سانن مرکز پژوهشکده رویان از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهور بود.

به گفته مهدی حاجیان جانشین رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان تا کنون حدود ۱۰۰۰ بز سانن با ویژگی گوشتی و شیرده در این مرکز تکثیر شده است.

امروز همچنین با حضور معاون علم و فناوری ریاست جمهوری؛ ساختمان بازسازی شده غدیر و دفتر جدید صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان به بهره برداری رسید.

در این مرکز ۳۵واحد فناور در زمینه فروش و بازرگانی محصولات مختلف مستقر هستند.

افتتاح دفتر جدید صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان از دیگر برنامه‌های امروز سورنا ستاری بود.

مدیر عامل این صندوق با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان با هدف حمایت از طرح‌های پژوهشی و تامین مالی طرح‌های فناورانه در سال ۸۴ راه ندازی شده گفت: در سال گذشته با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ۶۰۰ میلیارد ریال خدمات مالی به شرکت‌های دانش بنیان و فناور در قالب وام ضمانت نامه و سرمایه گذاری داده شد. احمد ورد پیش بینی کرد: امسال این حمایت به بالای هزار میلیارد ریال برسد

بازدید از ساختمان فرصت و فاز توسعه‌ای شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از دیگر برنامه‌های سفر معاون علم و فناوری ریاست جمهوری به اصفهان است.

در این سفر مرکز نوآوری سلامت دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افتتاح و همچنین در بازدید از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، طرح‌های پارک تجهیزات پزشکی و کارگاه تلاش افتتاح می‌شود.

بازدید از کارگاه‌های مستقر و نمایشگاه محصولات فناورانه و دانش بنیان و آغاز به کار بهسازی و راه اندازی کارخانه نوآوری اصفهان نیز از دیگر برنامه‌های حضور ستاری در اصفهان است.

در ادامه این سفر یک روزه نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید نیز برگزار خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°