رونمایی از طرح‌های توانمندساز بازنشستگان نیرو‌های مسلح
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:41 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۷۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
با حضور وزیر دفاع انجام شد
وزیر دفاع از طرح‌های حمایتی، درمانی و توانمندساز بازنشستگان نیرو‌های مسلح، رونمایی و همزمان از طریق ارتباط تصویری دو مجتمع رفاهی تفریحی ویژه بازنشستگان نیرو‌های مسلح در استان گیلان را افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع وپشتیبانی نیرو‌های مسلح در ابتدای این آیین با درود به روح شهدای هشت سال دفاع مقدس و آرزوی سلامتی برای رزمندگان و ایثارگرانی که از میهن اسلامی ایران جانانه دفاع کرده اند، اظهار داشت: تکریم و احترام پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که عمر شریف خود را در راه اعتلای میهن اسلامی، اقتدار، امنیت و عزت کشور صرف کرده اند، ضروری و انکار ناپذیر است.

وزیر دفاع در رونمایی از طرح‌های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمندساز سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح تصریح کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های «سامانه بازار اجتماعی کسب و کار‌های بازنشستگان نیرو‌های مسلح»، «مهارت افزایی و آموزش تخصصی مراقبت از سالمند»، «حمایت از اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان و فرزندان نیرو‌های مسلح»، «پرداخت وام قرض الحسنه»، «فاز نخست طرح تحولی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک» و «سامانه سرآمد سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح» جهت توانمندسازی و خرسندسازی پیشکسوتان نیرو‌های مسلح در دستور کار ساتا قرار گرفته است.

امیر سرتیپ حاتمی بهره برداری از مجتمع رفاهی تفریحی نارنج متین چابکسر به مساحتی بالغ بر ۵۹ هزار مترمربع و هتل یاس متین انزلی در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع، در محیطی با نشاط و مطلوب و با امکانات به روز جهت ارائه خدمات رفاهی، تفریحی و اقامتی با پذیرش ۷۰۰ خانوار در روز را از اقدامات ارزشمند و جهادی سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح برشمرد.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰ هزار نفر به مجموعه بازنشستگان نیرو‌های مسلح کشور افزوده می‌شود، گفت: ضرورت دارد با برنامه ریزی‌های ویژه به این قشر شریف و پرتلاش، بهترین خدمات را در کمال تکریم و احترام ارائه کنیم.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت جایگاه و منزلت پیشکسوتان نیرو‌های مسلح و نیز تأکیدات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) در خصوص تکریم و گرامیداشت بازنشستگان به عنوان قشر خدوم و تأثیرگذار در جامعه، اظهارداشت: پیشکسوتان نیرو‌های مسلح در سخت‌ترین برهه‌های ایران اسلامی با نثار عمر با ارزش خود از میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تکریم بازنشستگان، پاسداشت زحمات فراوان این عزیزان است، گفت: برآورده کردن نیاز‌های مادی و معنوی، ارتقاء منزلت اجتماعی، هویت بخشی فردی و امنیت روانی بازنشستگان، موجبات حفظ سرمایه‌های اجتماعی کشور را تأمین خواهد کرد.

وی با تقدیر از طرح‌های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمند ساز که توسط سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح آماده بهره برداری شده است، تصریح کرد: ساتا با ارائه این خدمات خرسندساز باید بگونه‌ای ایجاد آسایش و آرامش این گنجینه‌های ارزشمند عمل کند که محیطی عزت مند، پرنشاط پیش روی زندگی اجتماعی بازنشستگان عزیز قرار گیرد.

وزیر دفاع تأکید کرد: متولیان سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح باید تلاش کنند، با تدبیر و منطبق با نیازها، روحیات و اقتضائات بازنشستگان عزیز به گونه‌ای با بازنشستگان مواجه شوند که شروع بازنشستگی برای کارکنان نیرو‌های مسلح، آغاز زندگی جدید توأم با نشاط و شادابی باشد.

امیر حاتمی با بیان اینکه بخش مهمی از دوره خدمت بازنشستگان معزز همزمان با دوران پرحادثه هشت سال دفاع مقدس و مبارزه جهت دفاع از میهن و آرمان‌های مقدس حضرت امام راحل (ره) گذرانیده اند، خاطرنشان کرد: دوران بازنشستگی که اغلب با کهولت سن، عوارض و بیماری‌های مختلف همراه می‌باشد، بایستی بدون دغدغه‌ها و مسائل رفاهی، درمانی و معیشتی باشد.

وزیر دفاع احترام و اکرام پیشکسوتان امری ضروری و پسندیده دانست و گفت: خانواده‌های نیرو‌های مسلح از مسئولان وزارت دفاع توقع و انتظار دارند تا در سرحد امکان به نیاز‌ها و دغدغه‌های آنان پاسخ منطقی، بجا و به هنگام داده شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°