۱۱ استان در محدوده قرمز مصرف برق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:53 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۷۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
انتشار نقشه مصرف برق امروز ۳۱ تیرماه کشور نشان داد که هم اکنون ۱۱ استان در محدوده قرمز و ۸ استان و ۴ کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه خبری توانیر، در حال حاضر استان‌های سمنان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، بوشهر، هرمزگان، همدان، کرمانشاه، اردبیل و آذربایجان‌های شرقی و غربی در محدوده قرمز مصرف برق قرار دارند.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می‌توانند با کاهش تنها ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.

همچنین این گزارش حاکی از آن است که استان‌های خراسان رضوی، یزد، مازندران، گیلان، زنجان، قزوین، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد و کلانشهر‌های مشهد، اصفهان، اهواز و تهران بزرگ در محدوده زرد مصرفی قرار دارند.

هموطنان ساکن در این مناطق نیز می‌توانند تنها با کاهش ۵ درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.

توانیر به هموطنان توصیه کرده است که با تنظیم درجه کولر‌های گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولر‌های آبی در کاهش مصرف برق به کاهش هزینه قبض خود کمک کنند.

همچنین عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکار‌های کاهش مصرف برق به شمار می‌رود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°