پاداش شرکت توانیر به مشترکان خانگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:54 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۱۹۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
مدیر عامل شرکت توانیر: سال گذشته 106 میلیارد تومان پاداش کم مصرفی به مشترکان خانگی پرداخت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت توانیر گفت: برق به معنای واقعی از تولید به مصرف است یعنی همان لحظه که بازدن کلید اراده می کنیم برق باید در همان لحظه تولید و با سرعت نور منتقل شود تا روشنایی حاصل شود. کارکنان وزارت نیرو 24 ساعته و بدون وقفه مشغول فعالیت هستند تا برق مطمئن به دست مردم برسد.

با توجه به اینکه برق در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، در تابستان و روزهای گرم 40 درصد مصرف برق کل کشور فقط به سرمایش اختصاص دارد بنابراین برای پاسخ به نیاز مصرف در طی سالهای گذشته  سرمایه گذاری هی زیادی انجام شده و  نیروگاهای زیادی احداث شده است و خوشبختانه  از نظر توان فنی و مهندسی کشور ما پیشتاز است.

پاداش شرکت توانیر به مشترکان خانگی

متولی زاده گفت: امروز اوج مصرف به بیش از 58 هزا و 250 مگاوات رسید که نسبت به سال قبل در همین روز یک درصد افزایش داشتیم.

او افزود: به متوسط در  10 سال گذشته هرسال 5 درصد رشد مصرف داشته ایم و با توجه به اضافه شدن سالانه یک میلیون مشترک و صنایع جدید مصرف برق افزایش می دهد بنابراین سالانه 5 درصد افزایش مصرف داریم.

او افزود: برای پاسخگویی به رشد مصرف یکی از راهها ساخت و توسعه نیروگاه و تولید برق بیشتر؛ برای این کار باید سالانه 3 تا 4 هزار مگاوات برق وارد شبکه کنیم که سالانه 100 هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز است، راه دیگر مدیریت مصرف است. 

در اوج بارمصرفی صنایع با کاهش مصرف می توانند در مصرف برق صرفه جویی کنند و سوخت کمتری هم مصرف کنند. سال با گذشته 120 هزار مشترک بزرگ تفاهم نامه امضا کردیم اما امسال 250 هزار مشترک بزرگ با ما همکاری دارند که این تفاهم نامه ها نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

در بخش خانگی بدلیل تعداد کمتر مصرف انرژی بالاست که بیشترین تمرکز وزرات نیرو به بخش خانگی بوده است که در این خصوص سال گذشته توانستیم 3800 مگاوات در ساعات پیک مدیریت کنیم با همکاری صنایع نیز 352 میلیارد تومان پاداش به صنایع دادیم. به صنایع با جابجایی بار در قیمت برق 50 درصد تخفیف دادیم، در بخش کشاورزی نیز با کاهش مصرف برق در زمان آبیاری 20 ساعت مجانی برق دادیم یعنی 100 درصد تخفیف دادیم.

سال گذشته بر اساس مصوبه پیشنهادی به دولت، سیستم تشویقی برای مشترکین راه اندازی شد که با رعایت الگوی مصرف با کاهش مصرف نسبت به سال قبل 106 میلیارد تومان پاداش به 8 میلیون مشترک خانگی تعلق گرفت.

او افزود: اولویت در کنتورهای هوشمند مصارف خانگی است اما در سال جاری از شرکت های دانش بنیان کمک گرفته ایم که اکنون در 25 استان شرکت های استارتاپی رابط ما و مشترکین هستند که با آموزش برنامه مشخص پاداش می گیرند که این پاداش بین مردم و شرکت های استارتاپی تقسیم می شود. 

متولی زاده گفت: یک کیلو وات ساعت معادل کار 4 دستگاه تنفس مصنوعی در یک شبانه روز است بنابراین یک کیلووات ساعت می تواند جان 4 بیمار را در شرایط کرونایی نجات دهد.

مدیرعامل شرکت توانیر توصیه کرد: از ساعت 13 تا 17 از وسایل پرمصرف استفاده نشود، لامپ های اضافی را در ساعات روز خاموش کنیم همچنین با استفاده از دور کند کولرهای آبی نیز به کاهش مصرف برق کمک کنیم.

متولی زاده گفت: به اداراتی که تذکر داده شود در مرحله بعد با قطع برق مواجه خواهند شد. 

او در ادامه افزود: از سال گذشته برنامه ای به عنوان 098 ( تابستان 98 بدون خاموشی) و 099 (تابستان 99 بدون خاموشی) طراحی کرده ایم و همچنان که سال گذشته در تابستان خاموشی و قطع برق نداشتیم امسال نیز امیدواریم با مصرف بهینه برق تا پایان تابستان خاموشی نداشته باشیم.

او درباره تاثیر کرونا بر مصرف برق گفت: در این شرایط در تمام دنیا مصرف برق بویژه در بخش تولید و صنعت کاهش یافته اما در ایران مصرف برق در بخش تولید و صنعت 10 درصد در بخش تولید افزایش یافته است. در بخش خانگی و منازل نیز با توجه به رعایت شهروندان مصرف رشد زیادی در بخش برق مصرفی نداشته ایم.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°